CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Problemy z transportem chorych z COVID-19 do szpitali. Lekarka: znów się zaczyna

OPRAC. MP • Źródło: PAP/TWITTER/RYNEK ZDROWIA

Problemy z transportem chorych z COVID-19 do szpitali. Lekarka: znów się zaczyna
Transport medyczny odmawia przewiezienia pacjenta z COVID-19. Lekarka: znów się zaczyna Fot. Shutterstock

Lekarze rodzinni informują o problemach z transportem pacjentów z COVID-19. - Transport medyczny odmawia przewiezienia pacjenta seniora z COVID-19, zapaleniem płuc, saturacją 83 proc. bez wskazania uzgodnionego miejsca hospitalizacji - alarmuje na Twitterze Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarz rodzinny z Białegostoku, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego.

Dodano: 03 sierpnia 2022, 07:47 Aktualizacja: 03 sierpnia 2022, 08:13
  • W drugiej połowie sierpnia Ministerstwo Zdrowia przewiduje szczyt "letniej" fali koronawirusa/ Według prognoz przekazywanych przez resort zdrowia liczba dziennych zakażeń może wynieść 10 tys.
  • Tymczasem liczba zakażeń już rośnie. Wczoraj przekroczyła 5000 - tych raportowanych przez rządowy serwis. Oficjalnie odnotowano też 22 zgony
  • Lekarze rodzinni alarmują o problemie z transportem pacjentów z COVID-19. - Transport medyczny odmawia przewiezienia pacjenta seniora z COVID-19, zapaleniem płuc, saturacją 83 proc. bez wskazania uzgodnionego miejsca hospitalizacji - przyznaje Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarz rodzinny z Białegostoku, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego

Transport medyczny odmawia przewiezienia pacjenta z COVID-19

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Wczoraj przekroczyła 5000 - tych raportowanych przez rządowy serwis. Oficjalnie odnotowano też 22 zgony. Jednak eksperci wskazują, że faktyczna liczba infekcji może być znacznie większa, tyle że nie jest ujęta w statystykach z uwagi na brak masowego testowania.

Tymczasem lekarze rodzinni informują, że jest problem z transportem chorych z COVID-19 w stanie ciężkim na oddziały szpitalne.

- No to zaczęło się znowu. Transport medyczny odmawia przewiezienia pacjenta seniora z COVID-19, zapaleniem płuc, saturacją 83 proc. bez wskazania uzgodnionego miejsca hospitalizacji - alarmuje na Twitterze Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarz rodzinny z Białegostoku, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego.

Lekarka w swoim wpisie nawiązuje do problemów z transportem chorych w poprzednich falach pandemii koronawirusa. Wówczas zarówno medycy, jak i pacjenci skarżyli się, że karetki nie przyjeżdżają po chorych, czas oczekiwania jest długi, a jeszcze dłuższe kolejki ambulansów przed szpitalami, w których działały oddziały covidowe.

W drugiej połowie sierpnia szczyt "letniej" fali. MZ prognozuje 10 tys. zakażeń dziennie

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski, w trakcie konferencji prasowej przestrzegał, iż "mamy do czynienia z bardzo dynamicznymi wzrostami, jeśli chodzi o liczbę zachorowań na koronawirusa".

- Pozytywne zjawisko to hamowanie dynamiki wzrostu z tygodnia na tydzień liczby nowych przypadków - dodał.

Szef resortu zdrowia poinformował również, że aktualne prognozy mówią, że w drugiej połowie sierpnia możemy mieć około 10 tys. przypadków dziennie i podkreślił, że od liczby zakażeń w końcówce sierpnia będą uzależnione kolejne kroki. 

W wrześniu obowiązek noszenia maseczek?

- Jest pewne ryzyko, że we wrześniu może się szybko pojawić wzmocnienie impulsów do zwiększenia zakażeń - dzieci wracają do szkoły, mamy powroty do pracy, więcej czasu przebywania w zamkniętych przestrzeniach - tłumaczył.

- Jeżeli będziemy widzieli niepokojące sygnały, mówię tu przede wszystkim o liczbie hospitalizacji, wtedy będziemy się zastanawiali, czy jakichś regulacji, chociażby dotyczących obowiązku noszenia maseczek w środkach transportu, nie zastosować - wyjaśniał.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU