CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Popularny spray na gardło zniknął z aptek na dobre

OPRAC. KK • Źródło: GDZIEPOLEK.PL, RYNEK ZDROWIA

Popularny spray na gardło zniknął z aptek na dobre
Popularny spray na gardło zniknął z aptek na dobre Fot. AdobeStock

W aptekach już praktycznie nie do kupienia jest popularny preparat stosowany na objawy infekcji gardła. Portal Gdziepolek.pl poinformował, że producent usunął produkt ze swojego portfolio.

Dodano: 13 września 2022, 13:04 Aktualizacja: 13 września 2022, 14:32
  • Popularny lek na gardło zniknął z aptek na dobre. Chodzi o Mucodual Action Spray, czyli preparat stosowany w przypadku wystąpienia pierwszych objawów infekcji gardła, znika z aptek 
  • Jak informuje portal Gdziepolek.pl, został on usunięty z portfolio producenta
  • Wspomniany aerozol w swoim składzie zawiera ektoin i - jak podaje allecco.pl - "leczy suchą i podrażnioną błonę śluzową jamy ustnej i gardła" 

Popularny lek na gardło zniknął z aptek na dobre

Z aptek znika popularny spray stosowany w przypadku wystąpienia pierwszych objawów infekcji gardła. Mucodual Action Spray to aerozol, który w swoim składzie zawiera ektoinę.

- Wyrób medyczny Mucodual Action Spray został usunięty z portfolio producenta i wkrótce nie będzie już dostępny w aptekach - informuje portal Gdziepolek.pl. 

Jak przypomina portal, Mucodual Action Spray to aerozol do stosowania w obrębie jamy ustnej i gardła, zawierający w swoim składzie ektoinę. Preparat łagodzi pierwsze objawy infekcji gardła oraz nawilża suchą i podrażnioną błonę śluzową gardła, dzięki czemu przyspiesza jej regenerację.

Lek przeciwbólowy znika z aptek. Nowych dostaw nie będzie

W ostatnim czasie nie brakuje informacji o brakujących lekach. Z aptek znika również lek przeciwbólowy, stosowany w doraźnym leczeniu ostrych napadów migreny z aurą lub bez aury. Substancją czynną leku jest zolmitryptan, który zwęża naczynia krwionośne w mózgu, tym samym łagodząc bóle migrenowe.

- Od producenta otrzymaliśmy informację, iż Zolmiles 2,5 oraz 5 mg pozostanie niedostępny przez najbliższe miesiące. Czasowa przerwa w dostępności leku wynika z niedostępności substancji czynnej stosowanej przy wytwarzaniu leku, a w konsekwencji – opóźnieniu dostaw kolejnych partii produktu - poinformował portal Gdziepolek.pl.

Dodajmy, że to nie jedyny brakujący lek w aptekach i hurtowniach w ostatnich tygodniach. 179 pozycji liczy lista leków, zagrożonych brakiem, którą ogłosiło Ministerstwo Zdrowia 1 września. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU