CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Podlaskie: prof. Naumnik konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób płuc na kolejną kadencję

OPRAC. ML • Źródło: RYNEK ZDROWIA

Podlaskie: prof. Naumnik konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób płuc na kolejną kadencję
Wojewoda pogratulował konsultantowi. Fot. Podlaski Urząd Wojewódzki.Mat. Prasowe

Na kolejną - pięcioletnią - kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób płuc wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski powołał prof. dr hab. n. med. Wojciecha Naumnika.

Dodano: 18 stycznia 2023, 11:00 Aktualizacja: 18 stycznia 2023, 15:45
  • Na kolejną - pięcioletnią - kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób płuc powołano prof. dr hab. n. med. Wojciecha Naumnika
  • To przewodniczący Podlaskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc
  • Prof Naumnik to również kierownik I Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy z Pododdziałem Chemioterapii Nowotworów Płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

Naukowiec wielokrotnie nagradzany

Prof. Wojciech Naumnik jest wszechstronnie wykształconym pulmonologiem. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 40 publikacji. Za działalność naukową i dydaktyczną prof. Naumnik nagradzany był wielokrotnie nagrodami naukowymi i dydaktycznymi Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Rektora UMB. Wojewoda podlaski docenił jego zaangażowanie w zwalczaniu pandemii COVID-19 - był kierownikiem szpitala tymczasowego przy ul. Żurawiej, w którym hospitalizowanych było ponad 1500 pacjentów.

Przypomnijmy, że do zadań konsultanta wojewódzkiego w ochronie zdrowia, określonych w ustawie z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r. poz. 2524), należy w szczególności: wykonywanie zadań opiniodawczych, doradczych i kontrolnych dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU