Podlaskie: prof. Naumnik konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób płuc na kolejną kadencję

Na kolejną - pięcioletnią - kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób płuc wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski powołał prof. dr hab. n. med. Wojciecha Naumnika.
- Na kolejną - pięcioletnią - kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób płuc powołano prof. dr hab. n. med. Wojciecha Naumnika
- To przewodniczący Podlaskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc
- Prof Naumnik to również kierownik I Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy z Pododdziałem Chemioterapii Nowotworów Płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
Naukowiec wielokrotnie nagradzany
Prof. Wojciech Naumnik jest wszechstronnie wykształconym pulmonologiem. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 40 publikacji. Za działalność naukową i dydaktyczną prof. Naumnik nagradzany był wielokrotnie nagrodami naukowymi i dydaktycznymi Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Rektora UMB. Wojewoda podlaski docenił jego zaangażowanie w zwalczaniu pandemii COVID-19 - był kierownikiem szpitala tymczasowego przy ul. Żurawiej, w którym hospitalizowanych było ponad 1500 pacjentów.
Przypomnijmy, że do zadań konsultanta wojewódzkiego w ochronie zdrowia, określonych w ustawie z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r. poz. 2524), należy w szczególności: wykonywanie zadań opiniodawczych, doradczych i kontrolnych dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
POLECAMY W PORTALU
-
Cukrzyca. Objawy, normy glukozy we krwi i ważne badania. Nowe wytyczne konsultantów krajowych
-
Nowe leki na cukrzycę. Jeden pozwala schudnąć, inny zmniejsza ryzyko niewydolności serca
-
Bez skierowania do lekarza specjalisty. Te osoby mają przywileje
-
Tych leków na cukrzycę nie będzie w aptekach. Przerwy w dostawach potrwają kilka miesięcy
-
Dziś mija ważny termin w ZUS. Nowy obowiązek dla wszystkich, którzy płacą składki
-
W rejestracji na rehabilitację na NFZ tylko jedna kolejka na raz. Pacjenci: to absurd