CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pierwszy pacjent z guzem płuca zoperowany po przerwie. Blok operacyjny wydłuża godziny pracy

OPRAC. ML • Źródło: RYNEK ZDROWIA

Pierwszy pacjent z guzem płuca zoperowany po przerwie. Blok operacyjny wydłuża godziny pracy
prof. Paweł Rybojad - kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej ŚCO i dr Sławomir Pawelec - zastępca kierownika Kliniki. Fot. Mat. prasowe

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w dniu 25 sierpnia wznowiło wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych. Pierwszy pacjent wjechał na Blok Operacyjny przed godziną 8.00.

Dodano: 25 sierpnia 2022, 13:11 Aktualizacja: 25 sierpnia 2022, 13:17
  • Pierwszy pacjent wjechał na Blok Operacyjny przed godziną 8.00
  • Świętokrzyskie Centrum Onkologii w dniu 25 sierpnia wznowiło wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych
  • Na ten dzień zaplanowano 5 zabiegów u pacjentów z guzami płuca

Operowali szef Kliniki i jego zastępca

Wczoraj Rynek Zdrowia poinformował, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii mimo trudności zamierza wznowić planowe operacje. Przypomnijmy, że część załogi pielęgniarskiej z bloku operacyjnego poszła na zwolnienia, co jest pokłosiem ustawy o wynagrodzeniach medyków.

W poniedziałek, wtorek i środę w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach odwołano prawie 60 zabiegów planowych. Szpital przeszedł w tryb ostro-dyżurowy. W tle tej sytuacji jest spór o podwyżki wynagrodzeń zgodnie z nowelą ustawy i zwolnienia lekarskie przedłożone przez pielęgniarki.

"Trzydniowa przerwa w wykonywaniu planowych zabiegów operacyjnych spowodowana była nagłą, masową absencją chorobową pielęgniarek instrumentariuszek i anestetyczek, stanowiących obsadę Bloku Operacyjnego" - wyjaśnia oficjalnie lecznica.

Wydłużenie czasu pracy bloku operacyjnego

Jak informuje dziś ŚCO do zabiegów stanęli dziś prof. Paweł Rybojad - kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej ŚCO i dr Sławomir Pawelec - zastępca kierownika Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej ŚCO. 

- W kolejnych dniach na Bloku będą operowali specjaliści z Kliniki Urologii, Kliniki Ginekologii, Kliniki Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi oraz z Kliniki Chirurgii Onkologicznej - informuje Izabela Opalińska, rzeczniczka prasowa ŚCO. - Dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom odpowiednie leczenie.

W trosce o pacjentów oczekujących na zabieg operacyjny, decyzją Dyrekcji ŚCO wydłużono godziny pracy Bloku Operacyjnego - od 7.00 do 19.00, od poniedziałku do piątku.

Jak podkreśla Dyrekcja ŚCO, dla wszystkich jest to bardzo trudne doświadczenie

- Jest nam bardzo przykro, że w szczególności pacjenci musieli zderzyć się z tą sytuacją - poinformował ŚCO.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU