• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pielęgniarka zniechęcała do szczepień, a pandemię nazywała spiskiem. Zmarła na COVID-19 w wieku 51 lat

Autor: oprac. JKB • Źródło: Onet.pl, Super Express, Rynek Zdrowia24 stycznia 2022 11:05

Pielęgniarka pracowała w jednym z punktów szczepień we Wrocławiu. Kobieta zniechęcała do szczepień, a pandemię nazywała spiskiem. 51-letnia pielęgniarka zakaziła się koronawirusem i zmarła niedługo później.

Pielęgniarka zniechęcała do szczepień, a pandemię nazywała spiskiem. Zmarła na COVID-19 w wieku 51 lat
Pielęgniarka z Wrocławia negowała pandemię i szczepienia. Fot. Shutterstock
  • Historia 51-letniej pielęgniarki, przeciwniczki szczepień, została przytoczona przez "Super Express"
  • Okazuje się, że kobieta nie tylko nie chciała się szczepić, ale także negowała istnienie pandemii. Mimo to wykonywała zastrzyki w swoim miejscu pracy
  • Dopiero po śmierci pielęgniarki z powodu COVID-19, jej bliscy z rodziny zdecydowali się na szczepienie, co zrelacjonował "Super Express"

Pielęgniarka, która nie wierzyła w pandemię, zmarła przez COVID-19

Onet.pl za "Super Expressem" przytoczył historię 51-letniej pielęgniarki z Wrocławia. Kobieta miała być przeciwniczką szczepień na koronawirusa, a na dodatek zniechęcała do tego rodzinę i znajomych – mimo to wykonywała szczepienia w jednym z punktów, w którym pracowała. Pandemię zaś określała mianem spisku.

Jak podkreśliła w rozmowie z "SE" koleżanka z pracy 51-latki, do szczepień kobietę nie byli w stanie przekonać nawet lekarze. Ostatecznie zakaziła się koronawirusem i niestety zmarła z powodu infekcji. Co ważne, pielęgniarka nie cierpiała na żadne przewlekłe choroby – jak podaje "SE".

Dopiero po jej śmierci najbliżsi członkowie jej rodziny zdecydowali się na zaszczepienie.

- Zrozumieli, czym może skończyć się zarażenie koronawirusem. Mamy w szpitalu nadzieję, że ta tragiczna historia otworzy oczy tym, którzy wątpią w naukę. Ludzie, szczepcie się! – powiedziała koleżanka pielęgniarki, z którą rozmawiał "SE".

Obowiązkowe szczepienia dla medyków

Dodajmy, że medycy, personel pomocniczy w ochronie zdrowia oraz pracownicy aptek mają czas do 1 marca na szczepienie przeciwko COVID-19. Jak podkreślił jeszcze w grudniu 2021 roku minister Adam Niedzielski:

- Nie życzę pacjentom, szczególnie tym z wielochorobowością, żeby obsługiwał ich medyk niezaszczepiony. Szczególnie jak przychodzą do mnie szefowie hospicjów, którzy wręcz żądają, żeby taki obowiązki wprowadzać, bo oni absolutnie takiego ryzyka na siebie nie wezmą, żeby narażać ludzi ciężko chorych na jeszcze dodatkowe powikłania. Mój punkt widzenia jest tu dosyć twardy.

Rozporządzenie dotyczące obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 (nowelizacja rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii)  wprowadza obowiązek poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19 przez:

  • osoby wykonujące zawód medyczny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz osoby wykonujące czynności zawodowe w tych podmiotach, inne niż wykonywanie zawodu medycznego;
  • osoby zatrudnione oraz osoby realizujące usługi farmaceutyczne, zadania zawodowe lub czynności fachowe w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym;
  • studentów kształcących się na kierunkach przygotowujących do wykonywania zawodu medycznego.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum