×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Od dziś Szpital Powiatowy wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Wojewoda wydał decyzję

OPRAC. JKB • Źródło: PAP

Od dziś Szpital Powiatowy wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Wojewoda wydał decyzję
Szpital będzie przyjmował wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Fot. Shutterstock

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego od poniedziałku, 31 stycznia, Szpital Powiatowy w Iłży będzie przyjmować wyłącznie pacjentów z COVID-19.

Dodano: 31 stycznia 2022, 14:07 Aktualizacja: 31 stycznia 2022, 14:07
  • Ze względu na decyzję wojewody mazowieckiego, Szpital Powiatowy w Iłży będzie przyjmował wyłącznie pacjentów z COVID-19
  • Rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu Marcin Genca podkreślił, że oprócz 89 łóżek na oddziałach wewnętrznym i chirurgii, zostanie przygotowanych także 14 łóżek na oddział pediatryczny
  • Powodem podjęcia takiej decyzji była konieczność zapewnienia bazy łóżkowej dla najmłodszych pacjentów

Szpital w Iłży tylko dla pacjentów z COVID-19

- Od poniedziałku – zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego - do Szpitala Powiatowego w Iłży (Mazowieckie) trafiają wyłącznie pacjenci z koronawirusem – poinformował rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu Marcin Genca.

- Oprócz 89 łóżek covidowych na oddziale wewnętrznym i chirurgii, zostanie przygotowanych 14 łóżek na oddziale pediatrii - przekazał Genca. Wyjaśnił, że powodem tej decyzji jest konieczność zapewnienia bazy łóżkowej dla najmłodszych pacjentów.

W ostatnich dniach w szpitalu w Iłży było około 70 wolnych łóżek covidowych oraz 3-4 respiratory.

- W związku ze szczytem piątej fali zakażeń, duża liczba wolnych łóżek jest nadal potrzebna, aby można było tam umieszczać chorych w cięższym stanie z innych części regionu czy nawet województwa - zauważył rzecznik radomskiego starostwa. 

Mazowiecki szpital ma problemy kadrowe

Z kolei inny mazowiecki szpital (Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku) ze względu na braki kadrowe oraz sytuację epidemiczną, wstrzymał przyjęcia na oddział dziecięcy.

- Informujemy, że w związku z katastrofalną sytuacją kadrową, pogłębioną zakażeniem personelu wirusem SARS-COV-2, aby uniknąć ewakuacji pacjentów zmuszeni jesteśmy wstrzymać przyjęcia do Oddziału Dziecięcego – przekazał szpital.

Przyjęcia wstrzymano od 26 stycznia aż do odwołania. W ubiegłym tygodniu na oddziale hospitalizowanych było ponad 10 pacjentów, w tym dwóch chorych na COVID-19.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU