CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Nowoczesne terapie wyraźnie poprawiają jakość życia pacjentów z chorobą płuc

Autor: MS/RYNEK ZDROWIA

Nowoczesne terapie wyraźnie poprawiają jakość życia pacjentów z chorobą płuc
Robert Dewor, menedżer działu medycznego GlaxoSmithKline Poland. Fot. PTWP

Skuteczność z jaką nowe leki wpływają na jakość życia pacjentów z chorobą płuc zależy od zaawansowania choroby, ale również od prawidłowego używania inhalatora czy właściwego dobrania leku do fenotypu pacjenta - zaznacza Robert Dewor, menedżer działu medycznego GlaxoSmithKline Poland.

Dodano: 14 marca 2019, 00:36 Aktualizacja: 14 marca 2019, 00:38

Jak tłumaczy Robert Dewor, menedżer działu medycznego GlaxoSmithKline Poland, u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) upraszczanie terapii polegające na dostarczaniu leku z jednego rodzaju inhalatora może wyraźnie wpływać na wyniki leczenia i - co za tym idzie - jakość życia pacjenta.

- Jeśli pacjenci potrafią dobrze używać te leki, prawidłowo stosować inhalacje i mają je prawidłowo dobrane, to rzeczywiście możemy obserwować większy komfort życia tych pacjentów i efekty zdrowotne - mówi Robert Dewor.

Także w astmie pojawiają się nowe leki - precyzyjnie celowane technologie oparte o leczenie biologiczne.

Jak zaznacza Robert Dewor, w tym przypadku istotne jest prawidłowe zidentyfikowanie fenotypu pacjenta i dobranie leczenia. - Wtedy możemy obserwować dużą poprawę komfortu i jakości życia pacjentów mierzone w walidowanych kwestionariuszach. Pacjenci często wracają do normalnego życia i  do czynności, których wcześniej nie mogli wykonywać z powodu obciążenia chorobą - podkreśla.

Wypowiedź zarejestrowana podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 roku).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU