×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Minister zdalnie na konferencji ws. obostrzeń. Jest w Brukseli

PG • Źródło: RYNEK ZDROWIA

Minister zdalnie na konferencji ws. obostrzeń. Jest w Brukseli
Foto: PAP/ Wojciech Olkuśnik

Dziś ministerstwo zdrowia ogłosiło nowe obostrzenia. Zdalnie w konferencji uczestniczył minister zdrowia Adam Niedzielski, który w Brukseli spotyka się z ministrami zdrowia z krajów UE.

Dodano: 07 grudnia 2021, 14:13 Aktualizacja: 07 grudnia 2021, 14:19
  • Adam Niedzielski, który w Brukseli bierze udział w spotkaniu z ministrami zdrowia UE powiedział po rozmowach, że problemy, z którymi mierzy się Polska są takie same we wszystkich krajach Unii. 
  • Minister zdrowia podkreślił, że prognozy dotyczące epidemii nie są optymistyczne. 

 

- Dyskutowaliśmy bardzo dużo o zagadnieniach, które dotyczą tego jakie są prognozy rozwoju pandemii w całej Europie. Niestety nie są optymistyczne  - powiedział. - Dlatego podjęliśmy decyzję zwiększeniu skali obostrzeń w kraju, bo niestety tutaj nie ma takich pozytywnych sygnałów, które dałyby nam jakąś taką bezpieczniejszą, bardziej komfortową perspektywę - dodał Niedzielski. 

- Na forum Unii Europejskiej trwają prace dotyczące  przygotowania takich mechanizmów współpracy, które pozwolą na szybkie reagowanie na jakiekolwiek kryzysy, które są związane z zagrożeniem zdrowia publicznego. Powoływana jest nowa instytucja, odpowiedzialna w komisji za szybkie zakupy, w tej chwili zakupy szczepień, ale  widać że powoli te priorytety przesuwają się w kierunku leków. Mamy coraz więcej nowych badanych substancji i sprawne działanie Unii Europejskiej w ramach wspólnych mechanizmów zakupowych, pozwoli zabezpieczyć naszych obywateli w analogiczny sposób, jak w przypadku szczepień - podkreślił polityk. 

Nowe obostrzenia. MZ: niższe limity, nauka zdalna, obowiązkowe szczepienia

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU