• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Małopolskie: Myślenice otrzymają 100 tys. zł na program profilaktyczny

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2017 10:40

Powiat myślenicki otrzyma 100 tys. zł na program profilaktyczny przesiewowych badań płuc. Środki zostaną przekazane w ramach projektów realizowanych z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pójdzie 100 tys. zł na przesiewowe badania płuc w Myślenicach. Fot. PTWP

Projekt Profilaktyka Raka Płuc w Powiecie Myślenickim zakłada przeprowadzenie u ponad 300 zdrowych mieszkańców (między 45. a 60. rokiem życia) przesiewowych badań, które pozwolą na wczesne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych, a co za tym idzie szybkie wdrożenie leczenia i zwiększenie szans na całkowity powrót do zdrowia - informuje Dziennik Polski. 

Grupa ta zostanie poddana tomografii komputerowej. Profilaktyka raka płuc jest szczególnie ważna, bo jest to jeden z najczęściej występujących u mieszkańców powiatu typów nowotworów, co więcej charakteryzuje się wysoką śmiertelnością.

W powiecie myślenickim w latach 2010-2014 właśnie rak płuc stanowił najwyższy odsetek zachorowań wśród kobiet i mężczyzn łącznie. Podobnie jest z odsetkiem zgonów z powodu choroby nowotworowej.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum