• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lekarka o pacjentach w szpitalu covidowym: wolą zachorować niż zaszczepić się

Autor: oprac. JKB • Źródło: TOK FM, Rynek Zdrowia10 stycznia 2022 11:05

- Część pacjentów uważa, że to świetnie, iż się zakazili, bo ryzyko zgonu jest lepsze niż zaszczepienie –  opowiada w rozmowie z TOK FM dr Hanna Winiarska, pulmonolog i koordynatorka medyczna szpitala tymczasowego w Poznaniu w rozmowie z TOK FM.

Najwięcej pacjentów to osoby niezaszczepione. Fot. AdobeStock
  • Dr Hanna Winiarska ze szpitala tymczasowego w Poznaniu podkreśliła, że większość pacjentów to osoby niezaszczepione
  • Obecnie w szpitalu tymczasowym działającym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jest około 200 pacjentów. W większości maja oni ciężką oraz ostrą niewydolność oddechową
  •  - Część pacjentów uważa, że to świetnie, iż się zakazili, bo ryzyko zgonu jest lepsze niż zaszczepienie – powiedziała dr Winiarska TOK FM

Chorzy walczą z ostrą niewydolnością oddechową i covidowym zapaleniem płuc

Obecnie w poznańskim szpitalu tymczasowym funkcjonującym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przebywa blisko 200 pacjentów. Łącznie placówka ma przygotowanych 280 łóżek internistycznych  i 10 anestezjologii oraz intensywnej terapii.

Jak wyjaśniła TOK FM dr Hanna Winiarska, większość pacjentów walczy z ciężką i ostrą niewydolnością oddechową czy też covidowym zapaleniem płuc.

Pulmonolog przyznała, że w większości przypadków to osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19.

- Część zaufała złym autorytetom i teraz przyznaje się do błędu, część uważa, że to była kwestia ich wolności, że mieli prawo się nie zaszczepić. A jeszcze część, na szczęście mała, uważa, że to świetnie, iż się zakazili, bo ryzyko zgonu jest lepsze niż zaszczepienie się przeciwko śmiercionośnej chorobie. Tacy pacjenci też się u nas zdążają – wyjaśniła dr Winiarska TOK FM.

Lekarka dodała także, że zdarzają się sytuacje, gdy pacjenci niezaszczepieni są przywożeni w bardzo dramatycznym stanie. Na razie – zaznaczyła ekspertka – nie jest zauważalny wzrost liczby chorych w placówce.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum