CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Koronawirus na Śląsku. Ogromny wzrost zakażeń. Ogniska w 274 szkołach i przedszkolach

PAP • Źródło: PAP

Koronawirus na Śląsku. Ogromny wzrost zakażeń. Ogniska w  274 szkołach i przedszkolach
Szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 w Pyrzowicach Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Koronawirus na Śląsku. 4 listopada woj. śląskie znalazło się w czołówce regionów z największą liczbą nowych zakażeń. Odnotowano tu aż 1241 infekcji. Ogniska koronawirusa są m.in. w  274 szkołach i przedszkolach.

Dodano: 04 listopada 2021, 14:56 Aktualizacja: 05 listopada 2021, 06:04
  • Koronawirus w Polsce. 4 listopada padł rekord czwartej fali: 250 zgonów i 15 515 nowych zakażeń 
  • Najwięcej nowych przypadków SAR-CoV-2 potwierdzono w woj. mazowieckim, lubelskim i śląskim
  • Na Śląsku tak źle nie było od wielu miesięcy. 4 listopada wykryto w regionie 1241 infekcji. Ogniska koronawirusa są m.in. w 274 szkołach i przedszkolach

Koronawirus. Ogromny skok zakażeń w woj. śląskim

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, w związku z rosnącą liczbą zakażeń i hospitalizacji wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podjął kolejne decyzje zwiększające liczbę miejsc dla chorych na COVID-19 w szpitalach.

Według ostatnich danych opublikowanych na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, liczba łóżek dla chorych na COVID-19 wynosi obecnie 1090, w tym 476 jest zajętych. Z kolei na 62 łóżka respiratorowe zajęte jest 45.

Szpital MSWiA w Katowicach od piątku będzie leczył wyłącznie takich chorych. W czwartek w tej placówce przebywało 68 zakażonych koronawirusem, w tym 13 korzystających z respiratora.

W szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach przebywa obecnie 104 chorych, w tym 9 korzystających z respiratora.

Kolejne miejsca dla chorych na COVID-10 przygotowują szpitale w Bystrej, Blachowni oraz 2 szpitale w Częstochowie.

Sprawdź: Koronawirus. 4 listopada gwałtowny wzrost zakażeń i zgonów. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

MZ zwiększy liczbę łóżek covidowych. Kraska: nie chcemy, żeby bufor był za duży

Ogniska  koronawirusa m.in. w 274 szkołach i przedszkolach

Dyrektor Wydziału Jakości Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Kij poinformowała w czwartek po południu PAP, że ogniska koronawirusa są już w 274 placówkach oświatowych w województwie. W 3 przedszkolach i 7 szkołach musiano całkowicie zrezygnować z nauki stacjonarnej, w pozostałych zajęcia online ma część klas lub grup.

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach na oddziale dla chorych z ciężkim przebiegiem COVID-19 przebywa obecnie 30 pacjentów. Zdecydowana większość to osoby, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19 - relacjonują tamtejsi lekarze. Chorzy cierpią z powodu duszności, osłabienia organizmu, problemów żołądkowo-jelitowych.

W punkcie szczepień prowadzonym przez tę placówkę na lodowisku Tafla w Gliwicach od 2 listopada podano już kilkaset dawek przypominających. "Widać mobilizację oraz dużą motywację do zaszczepienia się przeciw COVID-19, którą wykazują seniorzy, bardzo byśmy chcieli, aby przykład z nich wzięły osoby młodsze" - powiedział w czwartek prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.

W sumie mieszkańcom woj. śląskiego podano dotąd 4 644 758 dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 2 113 312 osób.

Czytaj również: Niedzielski zapowiada kontrole przy wejściu do galerii handlowych. Obostrzenia? 5 listopada posiedzenie sztabu

Szpital tymczasowy pilnie zatrudni medyków. Potrzeba lekarzy, pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU