CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Koronawirus. 23 listopada. Rekordowy wzrost hospitalizacji. Ogromna liczba zgonów

OPRAC. JPP • Źródło: RYNEK ZDROWIA, MINISTERSTWO ZDROWIA

Koronawirus. 23 listopada. Rekordowy wzrost hospitalizacji. Ogromna liczba zgonów
Koronawirus w Polsce. Oddział intensywnej terapii dla chorych na COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Fot. PAP/Jacek Szydłowski

Koronawirus. 23 listopada. - Dzisiaj odnotujemy poniżej 20 tys. zakażeń - powiedział 23 listopada w "Newsroomie" WP Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Przyznał, że mamy dramatyczny wzrost hospitalizacji - Ostatniej doby przybyło prawie 1000 pacjentów z covidem - dodał.

Dodano: 23 listopada 2021, 10:07 Aktualizacja: 23 listopada 2021, 10:33
  • Koronawirus. 23 listopada. - Dzisiaj odnotujemy poniżej 20 tys. zakażeń - powiedział 23 listopada w Newsroomie WP Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia
  • Rzecznik przyznał jednak, że mamy dramatyczny wzrost hospitalizacji - Ostatniej doby przybyło prawie 1000 pacjentów z covidem na łóżkach szpitalnych - dodał
  • Poza tym duża jest też liczba zgonów - prawie 400. - Około 70 proc. pacjentów zabieranych przez karetki pogotowia to są już pacjenci z obniżoną saturację, często znacznie obniżoną saturację na poziomie poniżej 80 proc. - podkreślał rzecznik MZ.
  • Przypomnijmy: minister zdrowia komentował wczoraj w Radiu Zet aktualną sytuację epidemiczną. Mówił również o ewentualnych restrykcjach. - Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń - powiedział Adam Niedzielski.

Czytaj: Prof. Simon: Rada Medyczna zarekomendowała premierowi lokalne lockdowny

Koronawirus. W trzech regionach sytuacja dramatyczna. To już nie wschodnia Polska

ZOBACZ KONIECZNIE: Koronawirus w Polsce. 23 listopada. Gdzie najwięcej zakażeń? Najnowszy raport z MZ

Koronawirus. 23 listopada prawie 400 zgonów

- Dzisiaj odnotujemy poniżej 20 tys. Natomiast ostatniej doby dość duża zmiana, jeśli chodzi o zajętość łóżek. Ostatniej doby przybyło prawie 1000 pacjentów z covidem na łóżkach szpitalnych - powiedział 23 listopada w Newsroomie WP Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Jak dodał dziś Ministerstw Zdrowia będzie raportowało prawie 400 zgonów.

Jak wyliczał Andrusiewicz w związku z dużym wzrostem liczby hospitalizacji do systemu „dostawiono” około 1000 łóżek covidowych. Aktualnie poziom zajętości to 75 proc.

- W tej chwili porównując kolejne tygodnie jesteśmy na pułapie mniej więcej 28 - 30 proc. wzrostów w zakresie dobowych zakażeń - mówił Andrusiewicz. Dodał, że duża liczba zgonów to pewne opóźnienie w raportowaniu po weekendzie, ale nie tylko.

- Cały czas podkreślamy: niestety pacjenci za późno udają się do lekarza, za późno informują stacje pogotowia o swoim samopoczuciu i mamy w tej chwili sytuację, w której w granicach 70 proc. pacjentów zabieranych przez karetki pogotowia to są już pacjenci z obniżoną saturację, często znacznie obniżoną saturację na poziomie poniżej 80 proc. Taki pacjent trafiający do szpitala to już jest z podłączane pod tlen, ale niejednokrotnie również pod respirator - podkreślał.

Sprawdź: 25 listopada otwarcie kolejnego szpitala tymczasowego. W gotowości są jeszcze trzy

Zasiłek chorobowy na kwarantannie i izolacji. Kto i na co może liczyć?

Zwolnienie lekarskie bez zasiłku chorobowego. Niebezpieczna zmiana w przepisach

Dramatycznie rośnie liczba hospitalizacji

Wczoraj mieliśmy 12 334 nowe zakażenia koronawirusem. W szpitalach przebywało 17 358 chorych z COVID-19, w tym 1526 pod respiratorami.

Niestety wciąż odnotowywane są dramatyczne wzrosty hospitalizacji. W ciągu ostatniej doby o ponad 600 wzrosła liczba pacjentów na oddziałach covidowych w całej Polsce. 

Sprawdź: Jedno miasto i 700 uczniów na kwarantannie. Ogniska koronawirusa w 16 szkołach i przedszkolach

 L4 na nową chorobę. Ekspert ostrzega: ZUS może podważyć zwolnienie lekarskie

Kwarantanna: ile trwa i jaki zasiłek? Najważniejsze ZASADY w listopadzie 2021

Obostrzenia w grudniu. Minister zdrowia podał warunek

Minister zdrowia komentował wczoraj w Radiu Zet aktualną sytuację epidemiczną. Mówił również o ewentualnych restrykcjach.

- Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń - powiedział Adam Niedzielski.

O jakich konkretnie obostrzeniach mowa, tego minister nie zdradził, dodał natomiast...

 - Chodzi o bardziej "dolegliwe" restrykcje - podkreślił i zastrzegł, że decydujące znaczenie będzie miała wydolność systemu.

Czytaj więcej: Nowe obostrzenia możliwe w grudniu. Niedzielski podał warunek

Fałszywe paszporty covidowe za 1 tys. zł. Rozbito gang fałszujący certyfikaty COVID

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 11 osób zamieszanych w proceder fałszowania paszportów covidowych. Oszuści za podrobiony certyfikat COVID żądali od 1000 do 1500 zł. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Krajowa.

Do zatrzymań doszło na terenie województw lubelskiego, śląskiego i pomorskiego. Jak twierdzą śledczy sprawa ma charakter rozwojowy. Aktualnie policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają m.in. osoby, które kupowały fałszywe poświadczenie zaszczepienia się.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. To m.in. zarzuty korupcyjne, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i posługiwania się tym dokumentem.

- Zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej przedstawiono 8 podejrzanym, w tym jednemu mężczyźnie zarzuca się kierowanie tą grupą. Dodatkowo jedna z kobiet usłyszała zarzut fałszowania dokumentacji - informują służby. 

Czytaj więcej: Paszport covidowy za 1 tys. zł. Wpadł gang podrabiający certyfikaty. Policja tropi klientów

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU