• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Koronawirus. 19 listopada. Kraska: dziś nie przekroczymy 24 tys. zakażeń

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, TVP1, PAP19 listopada 2021 08:33

Koronawirus. Ile zakażeń i zgonów 19 listopada? - Na podstawie wieczornych informacji, mogę powiedzieć, że dziś nie przekroczymy 24 tysięcy zakażeń. Mam nadzieję, że ta sytuacja będzie się stabilizowała - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus. Szpital Tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Koronawirus. 19 listopada. - Na podstawie wieczornych informacji, mogę powiedzieć, że dziś nie przekroczymy 24 tysięcy zakażeń. Mam nadzieję, że ta sytuacja będzie się stabilizowała - powiedział  wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w programie "Kwadrans polityczny" w TVP 1.
  • Wczoraj potwierdzono 24 882 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej z mazowieckiego (5109), śląskiego (2529) oraz wielkopolskiego (1919). Minionej doby zmarło 370 osób
  • 18 listopada w szpitalach przebywało 15 713 pacjentów z COVID-19, w tym 1345 pod respiratorami

Sprawdź: PILNE Koronawirus. 19 listopada. Nowy RAPORT z MZ

 Na L4 można zostać bez zasiłku chorobowego. Duża zmiana w przepisach

Lekarze rodzinni apelują: więcej teleporad. "Zatłoczone poczekalnie siedliskiem drobnoustrojów"

[Aktualizacja] Koronawirus: raport MZ

 Mamy 23 242 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek, 19 listopada, Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej z województw mazowieckiego (4206), śląskiego (2501) i wielkopolskiego (1941). 

Minionej doby zmarły 403 osoby.

Więcej: PEŁNY Raport covidowy z Ministerstwa Zdrowia 19.11.2021

Koronawirus. 19 listopada

O najnowszych danych epidemicznych mówił w piątek, 19 listopada, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w programie "Kwadrans polityczny" w TVP 1.

- W tej chwili mamy przerwę techniczną - przyznał wiceminister, dlatego nie mógł podać najświeższych danych, ale...

- Na podstawie wieczornych informacji, mogę powiedzieć, że dziś nie przekroczymy 24 tysięcy zakażeń. Mam nadzieję, że ta sytuacja będzie się stabilizowała - dodał.

Potwierdził jednak, że wciąż niebezpiecznie rośnie liczba chorych w szpitalach. - Przekroczyliśmy liczbę 16 tys. pacjentów z COVID-19.

Dodajmy, że wczoraj w Polsce potwierdzono 24 882 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej z mazowieckiego (5109), śląskiego (2529) oraz wielkopolskiego (1919). Minionej doby zmarło 370 osób.

Jak informowało Ministerstwo Zdrowia 18 listopada w szpitalach przebywało 15 713 pacjentów z COVID-19, w tym 1345 pod respiratorami.  Natomiast łącznie w systemie przygotowanych było 21 692 łóżek covidowowych oraz 1991 respiratorów.

Sprawdź: Koronawirus. Nowy raport covidowy Ministerstwa Zdrowia z 18 listopada

Minister zdrowia o dodatkach covidowych. "Nie będzie zmian"

Chorują miliony Polaków, ale trzy czwarte nie ma diagnozy. "Nie wiedzą, że jest taka choroba"

Obostrzenia, izolatoria, teleporady i szczyt czwartej fali

  • - Mamy dwa scenariusze - mówił o szczycie czwartej fali minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie dla PAP. Apogeum w pierwszym scenariuszu ma wynosić 25-30 tys., a w drugim wariancie 35-40 tys. zakażeń – tłumaczył
  • Szef resortu zdrowia powiedział, że dodatkowe restrykcje mogą zostać wprowadzone przy 35-40 tys. zakażeniach dziennie.
  • Jak informuje NFZ w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem, zasadne jest zwiększenie liczby funkcjonujących izolatoriów w województwach. Wczoraj opublikowano zarządzenia w tej sprawie.
  • Lekarze rodzinni apelują, aby pacjenci ograniczyli wizyty w przychodniach POZ, a zamiast tego korzystali z teleporad. "Przy rozpędzającej się czwartej fali koronawirusa niedopuszczalne jest przesiadywanie w zatłoczonych poczekalniach".
  • Trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Placówka ma zacząć przyjmować pacjentów już od 25 listopada. Wojewoda mazowiecki zdecydował o utworzeniu tu 100 łóżek covidowych.
  • - Mamy w zasadzie taką sytuację, gdzie ostatnie wyniki pokazują, że przede wszystkim dynamika wzrostu zakażeń stopniowo spada. Ona spada w skali całego kraju, ale przede wszystkim widzimy wyraźnie to w dwóch województwach, które do tej pory najgorzej odczuwały dolegliwość 4 fali. Mówię tutaj o woj. lubelskim i woj. podlaskim - mówił podczas wczorajszego briefingu Adam Niedzielski.

Czytaj: NFZ: po dwa izolatoria w województwie

Lekarze rodzinni apelują o korzystanie z teleporad. "Zatłoczone poczekalnie siedliskiem drobnoustrojów"

Niedzielski o czwartej fali koronawirusa: nasze wyniki wcale nie są takie najgorsze

Przy jakim poziomie zakażeń rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Niedzielski odpowiada

Wraca szpital na Stadionie Narodowym. Trwają przygotowania do otwarcia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum