• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Koronawirus. 15 grudnia. Rekordowa liczba zgonów

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Radio ZET15 grudnia 2021 10:00

Koronawirus. 15 grudnia. Dzisiaj rekordowa liczba zgonów. O najnowszych danych mówił rzecznik rządu Piotr Müller. - Mamy ponad 24 tys. nowych zakażeń. Najgorsza wiadomość to jednak ta, że ponad 660 osób zmarło - powiedział.

Koronawirus. 15 grudnia. Rekordowa liczba zgonów Fot. Shutterstock
  • Koronawirus. 15 grudnia. Dzisiaj rekordowa liczba zgonów. O najnowszych danych mówił rzecznik rządu Piotr Müller
  • - Mamy ponad 24 tys. nowych zakażeń. Najgorsza wiadomość to jednak ta, że ponad 660 osób zmarło - powiedział
  • Rzecznik rządu przyznał, że najpewniej omikron jest już w Polsce: Nie ma co się łudzić

Sprawdź: Dodatek wyjazdowy dla ratowników. Ile i dla kogo? Ministerstwo Zdrowia odpowiada

Salowe i sanitariusze walczą nie tylko pieniądze. "Dość straszenia firmami zewnętrznymi"

Koronawirus. 15 grudnia. Rekordowa liczba zgonów

Koronawirus. 15 grudnia. Dzisiaj rekordowa liczba zgonów. O najnowszych danych epidemicznych mówił rzecznik rządu Piotr Müller w Radiu ZET.

- Mamy ponad 24 tys. nowych zakażeń. Najgorsza wiadomość to jednak ta, że ponad 660 osób zmarło - powiedział.

Jak dodał to efekt kumulacji liczby zgonów z ostatnich dni. Podkreślił, że większość osób, które zmarły to osoby niezaszczepione.

Piotr Müller przyznał, że omikron "bez wątpienia" jest już na terenie Polski.

- Nie ma co się łudzić. To tylko kwestia identyfikacji - dodał. I wyjaśnił: Wewnątrz Unii Europejskiej mamy swobodny przepływ osób, więc oczywistym jest, że na terenie Polski taka odmiana powinna już być.

Dodajmy, że wczoraj mieliśmy 17 460 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z mazowieckiego (2479), śląskiego (1991) oraz wielkopolskiego (1663). Zmarło 537 osób. W tym 151 wyłącznie z powodu COVID-19, natomiast 386 miało choroby współistniejące. 

Sprawdź: Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo wśród medyków. Zmarło 251 lekarzy i 201 pielęgniarek

Od 15 grudnia nowe obostrzenia covidowe w Polsce

Dziś, 15 grudnia zaczynają obowiązywać nowe obostrzenia covidowe. To duże zmiany w restauracjach, sklepach, hotelach, kinach, obiektach sportowych oraz kościołach. Ponadto od 15 grudnia wchodzą obowiązkowe testy na koronawirusa.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia:

  • restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19)
  • kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)
  • Dodatkowo, w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.
  • Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester (31.12-1.01). Tej nocy imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).

Obowiązkowe testy na koronawirusa:

  • Od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Co ważne, zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania.
  • Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. W tej sytuacji również zaszczepienie nie będzie zwalniać z obowiązku testowania.

Czytaj więcej: 15 grudnia wchodzą nowe obostrzenia covidowe. Długa lista ograniczeń

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum