×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Dziś otwierają szpital tymczasowy w Gdańsku. Wciąż trwa nabór personelu

OPRAC. JKB • Źródło: RMF FM, RYNEK ZDROWIA

Dziś otwierają szpital tymczasowy w Gdańsku. Wciąż trwa nabór personelu
W Gdańsku ruszy ponownie szpital tymczasowy. Fot. PAP/Adam Warżawa

Szpital tymczasowy w Gdańsku rusza ponownie 19 stycznia. Jest już gotowy na przyjęcie pacjentów covidowych, ale wciąż potrzebni są chętni do pracy w placówce.

Dodano: 19 stycznia 2022, 07:36 Aktualizacja: 19 stycznia 2022, 07:36
  • Gdański szpital tymczasowy wznawia swoją działalność na halach Amber Expo i już 19 stycznia może przyjmować pierwszych pacjentów
  • Zgodnie z decyzją NFZ, placówka ma przygotowane 66 łóżek covidowych, z czego 10 miejsc przeznaczonych zostało na łóżka respiratorowe
  • Łącznie szpital może przyjąć 300 pacjentów – z czego 280 to miejsca internistyczne, a 20 to stanowiska do intensywnej terapii

Rusza szpital tymczasowy w Gdańsku

Jak wspomina RMF FM, szpital tymczasowy w Gdańsku w środę 19 stycznia wznawia swoją działalność. Na polecenie NFZ, placówka może przyjąć 66 pacjentów, w tym 10 wymagających wsparcia respiratorowego. Z kolei docelowo szpital, w zależności od zapotrzebowania, ma do dyspozycji 300 miejsc – 280 łóżek internistycznych oraz 20 do intensywnej terapii.

Od strony medycznej – jak podaje rozgłośnia – szpital tymczasowy został zorganizowany przez spółkę Copernicus Podmiot Leczniczy.

Okazuje się jednak, że na razie placówka ma personel tylko na początkowy etap działalności. Dodatkowo zabezpieczona jest obsada na wypadek zwiększenia szpitala o kolejne 56 łóżek.

- Proces zawierania umów z kolejnymi osobami cały czas trwa. Prosimy o kontakt lekarzy, pielęgniarki, ratowników, opiekunów i pracowników gospodarczych z naszym działem HR, którzy chcą włączyć się do pracy w szpitalu tymczasowym – powiedziała cytowana przez RMF FM Katarzyna Brożek, rzecznik prasowy spółki Copernicus Podmiot Leczniczy.

Pomorze nareszcie ze szpitalem tymczasowym

Jeszcze na przełomie listopada oraz grudnia minionego roku mówiono o ponownym uruchomieniu gdańskiego szpitala tymczasowego. Jak podaje RMF FM, wciąż oczekiwano na odpowiedź ze strony Ministerstwa Zdrowia na wniosek wojewody pomorskiego.

Finalnie pozytywna odpowiedź przyszła 14 grudnia, a już 17 grudnia rozpoczęto przygotowania Amber Expo. Ponownie trzeba było odtworzyć infrastrukturę szpitala, a także zamontować specjalistyczne instalacje, kontenery sanitarne i sprzęt medyczny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU