• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Do 5 listopada ruszy szpital tymczasowy na Okęciu. Będzie tu 200 miejsc covidowych

Autor: PAP • Źródło: PAP03 listopada 2021 06:48

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że do 5 listopada zostanie uruchomiony szpital tymczasowy na Okęciu w Warszawie. Pomieści 200 pacjentów z COVID-19.

Szpital tymczasowy na Okęciu w marcu 2021 Fot. PAP/Mateusz Marek
  • Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że do 5 listopada zostanie uruchomiony szpital tymczasowy na Okęciu w Warszawie
  • Wczoraj otwarto szpital tymczasowy w Poznaniu, a wcześniej w Ostrołęce
  • Lecznica na Okęciu pomieści 200 pacjentów z COVID-19, w tym 30 na łóżkach respiratorowych

Do 5 listopada ruszy szpital tymczasowy na Okęciu

Wiceminister zdrowia pytany o kalendarz uruchamiania kolejnych szpitali tymczasowych przypomniał, że szpital w Ostrołęce już działa, a we wtorek w jego ślady pójdzie szpital w Poznaniu. Ponadto do końca tego tygodnia ruszy szpital wojskowy na Okęciu.

- Szpital w Ostrołęce już działa. Dzisiaj otwieramy też szpital tymczasowy w Poznaniu. W tym tygodniu, w najbliższych dniach, rozpocznie też działalność szpital wojskowy na Okęciu. Dla pacjentów przeznaczamy tutaj 170 miejsc i około 30 miejsc respiratorowych  - powiedział Kraska.

Wiceminister zapytany o szczegóły uruchomienia placówki na Stadionie Narodowym powiedział, że to kolejny etap rozbudowy infrastruktury szpitalnej związanej ze wzrostem zakażeń.

- Zobaczymy, jaka będzie sytuacja epidemiologiczna i wtedy będziemy podejmować kolejne decyzje - powiedział Kraska.

Sprawdź: Obostrzenia covidowe przedłużone do 30 listopada. Są dwie duże zmiany

Jest plan obostrzeń. Rząd zmniejszy limity w sklepach i gastronomii

Niedzielski o Narodowym: "są rzeczy ważniejsze"

Minister zdrowia Adam Niedzielski, jako gość Polsatu News i portalu interia.pl, zapytany, czy szpital na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony odpowiedział, że "na pewno będzie w jakiejś perspektywie, wcale nie tak długiej, uruchomiony".

Równocześnie zaznaczył, nie jest jeszcze wyznaczona data, kiedy to nastąpi. Na uwagę, że mówiąc takie słowa automatycznie kasuje wszystkie imprezy, które są tam zaplanowane, odparł, że "są rzeczy ważniejsze".

Szpital na Stadionie Narodowym był pierwszym szpitalem tymczasowym budowanym w Polsce w czasie pandemii COVID-19, filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Pod koniec maja opuścił go ostatni pacjent. Szef KPRM Michał Dworczyk informował wówczas o zawieszeniu działalności szpitala. W sumie pomoc w szpitalu otrzymało ponad 1,8 tys. pacjentów.

Czytaj więcej: Szpital na PGE Narodowym jako ostatnia linia walki z pandemią

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum