• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Nowe obostrzenia w grudniu? MZ zapowiada bardziej "dolegliwe restrykcje" i stawia warunek

Autor: oprac. PG • Źródło: Radio ZET, Rynek Zdrowia24 listopada 2021 07:09

Minister zdrowia komentował wczoraj aktualną sytuację epidemiczną. Mówił również o ewentualnych restrykcjach. - Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń - powiedział w Radiu Zet minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: Jest to czarny scenariusz, na który jesteśmy przygotowani. Foto: PAP/ Jakub Kaczmarczyk
  • Adam Niedzielski, który był gościem popołudniowej rozmowy w Radiu Zet pytany był o możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.
  • - Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń - powiedział minister zdrowia. 
  • Jakie restrykcje ma na myśli minister? - Chodzi o bardziej "dolegliwe" restrykcje - podkreślił minister zdrowia. Decydujące znaczenie będzie miała wydolność systemu. 

Nowe obostrzenia obostrzenia możliwe w grudniu

- Jeżeli rozmawiamy czy dyskutujemy o jakichś restrykcjach, zagadnieniach związanych ze zwiększeniem dolegliwości obostrzeń to przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej połowy grudnia. Jeżeli nie będziemy mieli do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to na pewno będzie zmuszało nas do podjęcia takich działań, które mogą okazać się bardziej dolegliwe - zapowiedział Adam Niedzielski.

Joanna Komolka, dopytywała, co w takim razie ze Świętami Bożego Narodzenia i czy możliwe są obostrzenia na święta?

- Patrzymy na to wariantowo. Ten wariant, że tak będzie się działo, jest mało prawdopodobny, ale on musi być uwzględniany przy podejmowaniu decyzji. Zawsze musi istnieć czarny scenariusz, na który jesteśmy przygotowani - powiedział minister zdrowia. 

Czytaj także: Jeśli nie szczepienia to testy? Niedzielski mówi, co zawiera projekt ustawy

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum