Ze stolicy do Krakowa

Autor: LJ • • 16 maja 2008 19:37

Piotr Łanda nie jest już dyrektorem departamentu gospodarki lekami w NFZ

We wrześniu z Narodowego Funduszu Zdrowia odszedł Krzysztof Łanda, który w NFZ był dyrektorem departamentu gospodarki lekami.
- Decyzja o odejściu z NFZ wiąże się z tym, że cele stawiane przede mną w Funduszu zostały wypełnione, a praca w tej instytucji do przyjemności nie należy. To moja decyzja, która wiąże się również z sytuacją rodzinną - wyjaśnia nam Łanda i podsumowuje swoje dokonania: przeszkolenie pracowników NFZ oraz departamentu polityki lekowej Ministerstwa Zdrowia w zakresie EBM, HTA i korzystania z baz informacji.
Krzysztof Łanda zaznacza, że wraz z zespołem zdołał uporządkować programy terapeutyczne - od zewidencjonowania wniosków do zakończenia rankingu w oparciu o przejrzyste zasady oceny technologii medycznych. Zadanie było karkołomne, gdyż wymagało pracy od podstaw nad słynnymi już trzema szafami wniosków o programy terapeutyczne z kilku ostatnich lat... Wnioski zostały zewidencjonowane, ocenione pod względem jakości, kompletności, wiarygodności.
Krzysztof Łanda wraca do Krakowa, gdzie zamierza otworzyć firmę HTA Audit, która zajmie się oceną i opiniowaniem raportów oceny technologii medycznych oraz analiz farmakoekonomicznych. Obecnie jest doradcą Banku Światowego do spraw zmian systemowych opieki zdrowotnej w Serbii i Albanii.
- To bardzo dobry fachowiec, posiadający ogromną wiedzę merytoryczną i zaangażowany w pracę - powiedziała nam Jolanta Kocjan, rzecznik NFZ.
Do czasu wyboru nowego dyrektora, departamentem kieruje Anna Szczerba- Sachs, dotychczasowa zastępczyni Krzysztofa Łandy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum