XVII Kongres Medycyny Rodzinnej

Autor: RZ • • 30 czerwca 2017 10:57

W dniach 25-28 maja 2017 roku w Krakowie, pod hasłem "Hejnał na 25 lecie!", odbędzie się XVII Kongres Medycyny Rodzinnej, organizowany przez Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Kongres jest najważniejszym spotkaniem naukowym dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, któremu w tym roku towarzyszyć będzie jubileusz ćwierćwiecza istnienia medycyny rodzinnej w Polsce. 25 lat jednej z najmłodszych specjalizacji lekarskich zobowiązuje nie tylko do podsumowań i refleksji z dotychczasowego funkcjonowania systemu podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce, ale przede wszystkim jest doskonałym momentem na sprecyzowanie roli lekarza rodzinnego w systemie ochrony zdrowia i określenie kierunku rozwoju specjalizacji medycznej. W trakcie tegorocznego spotkania, które odbędzie się w Hotelu DoubleTree by Hilton, przygotowane zostaną liczne wykłady o zróżnicowanej tematyce, zarówno medycznej, jak i prawnej. Ponadto zaplanowane są prezentacje najnowszych doniesień naukowych z zakresu diabetologii, pulmonologii oraz chorób serca i naczyń, opieki nad dzieckiem, układu kostno-stawowego, hormonalnego czy pokarmowego, jak również problemów psychologicznych i psychiatrycznych.

Nie zabraknie wystąpień dotyczących profilaktyki zdrowia oraz problematyki związanej z organizacją i prowadzeniem praktyki lekarza rodzinnego. Uczestnicy będą mieli również okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne podczas organizowanych warsztatów i kursów tematycznych.

Kongres będzie sprawdzianem przed przyszłorocznym największym spotkaniem lekarzy opieki podstawowej w Europie - Kongresem Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych WONCA, który po raz pierwszy w historii odbędzie się właśnie w Krakowie.

Więcej informacji: www.kongres2017.pl; Biuro Kongresu: ZiZ Centrum Edukacji; Ul. Garbarska 13/3, 31-131 Kraków; tel.: 12/422 09 20; kongres@zizce.edu.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum