Wspólnie łatwiej o sukces

Autor: Maciej Głowacki • • 17 maja 2008 15:45

Konsolidacja spółek w ramach PHF SA przyniesie w krótkim czasie oczekiwane rezultaty

Łączenie firm na światowym rynku producentów generyków jest trendem obserwowanym od kilkunastu lat, ponieważ konsolidacja wpływa na poprawę wskaźników efektywności funkcjonowania firm i ostatecznie pozwala na obniżanie cen oferowanych produktów.
Konsolidacja spółek w ramach PHF SA i przekształcenie holdingu w koncern przyniesie w krótkim czasie oczekiwane rezultaty i pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjały trzech Polf - badawcze, sprzedażowe i ludzkie. Wspólnie posiadamy ok. 450 produktów. Sama Polfa Warszawa produkuje ponad 180 leków z różnych grup terapeutycznych. Pokrywamy 62% zapotrzebowania rynku krajowego na leki hamujące perystaltykę jelit i prawie 30% wartości rynku leków znieczulających. Jesteśmy największym polskim producentem leków okulistycznych, kropli do nosa i preparatów iniekcyjnych.
Za pierwsze półrocze 2007 r. osiągnęliśmy przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 150 mln zł. Przewyższyliśmy o ponad 3% wzrost wartości rynku, który wyniósł w tym półroczu 10%. Zwiększającym się poziomem sprzedaży w kraju oraz na innych rynkach zbytu staramy się zrównoważyć zmniejszoną na początku roku sprzedaż eksportową do Rosji. W najbliższym czasie chcemy zrealizować trzy cele - intensyfikację sprzedaży poprzez odświeżenie znanych marek, inwestycje w badania i rozwój oraz zoptymalizować koszty poprzez wprowadzenie nowoczesnych systemów planowania i budżetowania.
W ostatnim okresie naszym priorytetem było prawidłowe przygotowanie dokumentacji produktów do procesu rerejestracji związanego z wejściem do Unii, aby po 31 grudnia 2008 r. te leki nie zniknęły z rynku. Jako jedna z niewielu firm krajowych mamy ten proces zrealizowany w 80%.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum