Wielkopolski system informatyczny w ochronie zdrowia

Autor: OPR. MAK • • 20 października 2015 13:34

Samorząd woj. wielkopolskiego podpisał umowę z CA Consulting SA (grupa Comarch) obejmującą m.in. budowę kompleksowego, wojewódzkiego systemu informatycznego umożliwiającego wymianę danych medycznych.a

Wielkopolski system informatyczny w ochronie zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kontrakt dotyczy "wykonania i wdrożenia usług elektronicznych z dostawą, rozmieszczeniem i zainstalowaniem infrastruktury sprzętowej przetwarzania danych dla wytwarzania usług elektronicznych" dla 23 podmiotów leczniczych na terenie województwa wielkopolskiego.

Firma CA Consulting SA została wyłoniona w drodze przetargu, do którego przystąpiło trzech wykonawców. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Termin realizacji umowy to 15 grudnia 2015 roku. Wartość zawartego kontraktu wynosi: 23 mln 985 tys. zł brutto.

Celem projektu jest m.in. budowa kompleksowego, wojewódzkiego systemu informatycznego, umożliwiającego płynną wymianę danych medycznych i informacji między istniejącymi już systemami, także centralnymi.

Projekt charakteryzuje się dużą złożonością i obejmuje m.in.: dostawy sprzętu serwerowego, macierzy, stanowisk komputerowych, wdrożenie usług elektronicznych (zarówno lokalnie w szpitalach, jak i w regionie), centrum uwierzytelniania oraz systemy obiegu dokumentów.

Do usług elektronicznych realizowanych w ramach projektu należą m.in.: wytwarzanie i udostępnianie dokumentów medycznych dla Elektronicznej Dokumentacji Medycznej; rejestr świadczeń i zdarzeń medycznych; gospodarka lekami; usługa uwierzytelniania i autoryzacji dostępu; usługa elektronicznego obiegu dokumentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum