Urządzenia się sprawdziły

Autor: LJ • • 15 maja 2009 12:00

GPS we wrocławskich karetkach

We wszystkich wrocławskich karetkach pogotowia zamontowano GPS-y, dzięki którym wiadomo, gdzie w danym momencie znajduje się grupa ratownicza - informuje serwis mmwroclaw.pl.

- GPS-y drogą internetową przesyłają sygnał do miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego i na monitorze dyspozytorzy widzą, gdzie karetki się znajdują. Wtedy wyszukują najbliższą i ją wysyłają do danego wypadku - tłumaczy Zbigniew Dragan, zastępca dyrektora ds.medycznych wrocławskiego pogotowia ratunkowego.

Jak przyznaje dyrektor, takie urządzenia już się sprawdziły. Po pierwsze dzięki nim wiadomo, który ambulans najszybciej dotrze na miejsce zdarzenia. Po drugie jest to też wytłumaczenie w sytuacji, gdy zarzuca się ekipie ratunkowej zbyt długi czas dotarcia.

- Ostatnio policja chciała od nas wytłumaczenia, dlaczego karetka nie udzieliła pomocy, kiedy przejeżdżała obok miejsca wypadku. Dzięki tym nowym urządzeniom sprawdziliśmy, gdzie wtedy były nasze samochody i okazało się, że widziany wtedy samochód nie należał do pogotowia, tylko do prywatnej firmy ratunkowej - wyjaśnił dyrektor Dragan.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum