×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ubezpieczenie nadal zdecydowanie za drogie

Autor: DMOpublikowano: 22 marca 2012 10:18

Na 199 szpitali w woj. mazowieckim tylko 28 wykupiło ubezpieczenie od zdarzeń medycznych. Część placówek jest w trakcie przetargu na zakup tego typu polisy, jednak ich dyrekcje podkreślają, że koszty z tym związane są zbyt wysokie.

Ubezpieczenie nadal zdecydowanie za drogie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dwa radomskie szpitale specjalistyczne są w trakcie ogłaszania przetargów na zakup ubezpieczenia od zdarzeń medycznych. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu rozpoczyna procedurę zamówień po raz drugi, ponieważ na pierwszy przetarg zgłosiła się jedna firma i zażądała 450 tys. zł składki rocznej. Lecznica oczekiwała, że będzie to kwota znacznie niższa - informuje Gazeta Wyborcza.

Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego ogłosił przetarg zarówno na polisę OC, jak i dodatkowe ubezpieczenie od zdarzeń medycznych. Andrzej Pawluczyk, dyrektor szpitala, obawia się nowych obciążeń budżetu placówki i liczy na wprowadzenie przez Ministerstwo Zdrowia zapowiadanych zmian w uregulowaniach, zmuszających obecnie lecznice do zakupu dodatkowych ubezpieczeń.

W sprawie ubezpieczenia od zdarzeń medycznych Konwent Starostów Województwa Mazowieckiego napisał protest do ministra zdrowia.

Przypomnijmy, że wiceminister zdrowia Jakub Szulc 16 stycznia br. zapowiedział, że resort będzie rozmawiać z PZU o obniżce składki za nowe ubezpieczenie szpitali od zdarzeń medycznych. Jak mówił Jakub Szulc, jeśli to się nie uda, to jedynym wyjściem będzie zmiana ustawy o działalności leczniczej. Rozważana jest zmiana ubezpieczenia z obligatoryjnego na dobrowolne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum