Trzy oddziały w pięć lat

Autor: WR • • 02 lipca 2008 10:21

Jubileusz Polsko-Amerykańskich Klinik Serca

Doskonałe wyposażenie, doświadczeni kardiolodzy oraz kardiochirurdzy i zaledwie 3% śmiertelność wewnątrzszpitalna u chorych z zawałem serca - tak najkrócej można przedstawić dokonania Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Ta niepubliczna spółka działająca na Śląsku i Zagłębiu obchodziła w marcu swoje 5-lecie.
Kliniki, na które składają się 3 oddziały kardiologiczne w Ustroniu, Bielsku-Białej i Dąbrowie Górniczej, są nietypowym w skali kraju przedsięwzięciem. Niepubliczny ZOZ zapewnia mieszkańcom regionu 24-godzinną opiekę w stanach zagrożenia życia spowodowanych ostrymi stanami wieńcowymi, prowadzi inwazyjne leczenie świeżego zawału serca.
W oparciu o kontrakt z NFZ kardiolodzy wykonują w Klinikach również planowe zabiegi koronaro- i angioplastyki.
- Nie jesteśmy konkurencją dla innych szpitali działających w woj. śląskim, chociaż wykonujemy zabiegi takie same jak w specjalistycznych klinikach publicznych, bo potrzeby w tym zakresie są ogromne - zaznacza znany kardiochirurg, profesor Andrzej Bochenek.
- Istnienie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca poprawiło dostępność do zabiegów kardiologii inwazyjnej w regionie.
W pracowni doświadczalnej Klinik możliwe jest wykonywanie zaawansowanych eksperymentów w zakresie kardiologii i radiologii interwencyjnej, m.in. testowanie nowych konstrukcji stentów, polimerów oraz leków mających zapobiegać ponownemu zamknięciu naczynia wieńcowego po wykonanym zabiegu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum