Tlenoterapia w darze

Autor: WR • • 02 lipca 2008 12:27

Firma Respironics podarowała 29 koncentratorów tlenu Stowarzyszeniu Pacjentów Chorych na Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc "Oddech". Zostaną przekazane osobom cierpiącym na tę chorobę, dla których istotnym warunkiem przedłużenia życia jest możliwość podjęcia domowej tlenoterapii.

Stowarzyszenie dzięki tym urządzeniom będzie mogło zapewnić domowe leczenie tlenem tym pacjentom z ciężką postacią przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), którzy do tej pory czekali w długiej kolejce na możliwość refundowania takiego leczenia przez NFz. Domowe leczenie tlenem (DLT) w zaawansowanej POChP jest często jedynym ratunkiem dla pacjentów, istotnie przedłuża ich życie i poprawia jego komfort.
Potrzeby wynikające z konieczności prowadzenia tlenoterapii w warunkach domowych znacznie przewyższają możliwości takiego leczenia w ramach świadczeń kontraktowanych przez NFz. - Dlatego każdy dar pozwalający na zmniejszenie kolejek do tego świadczenia przyjmujemy z wielką wdzięcznością - powiedział nam zaangażowany w działalność Stowarzyszenia "Oddech" prof. Paweł Śliwiński z instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Firma Respironics wraz z przedstawicielem w Polsce - firmą Pro-Medica Sp. z o.o. - pomoże specjalistom chorób płuc w Polsce w dalszym rozwoju i wdrażaniu najnowocześniejszych metod opieki nad pacjentami leczonymi tlenem, wentylacją wspomaganą oraz urządzeniami stosowanymi w leczeniu zaburzeń oddychania podczas snu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum