Szczepienia: akcja "Zaszczep się w majówkę" w Szczecinie potrwa do środy

Autor: PG • Źródło: PAP04 maja 2021 09:51

W Szczecinie do środy potrwa akcja "Zaszczep się w majówkę". Szczeciński punkt dostał ok. tysiąca dodatkowych dawek szczepionki Johnson&Johnson.

Szczepienia: akcja "Zaszczep się w majówkę" w Szczecinie potrwa do środy
Akcja "Zaszczep się w majówkę" przedłużona/ Foto: Shutterstock
  • W Szczecinie akcję prowadzi 109. Szpital Wojskowy 
  • W ciągu trzech dni zaszczepiło się 2,5 tys. osób
  • Od wtorku rusza możliwość zgłaszania się do szczepień przez zakłady pracy

-Szczepienie preparatem Johnson&Johnson w naszym punkcie przy Jasnych Błoniach potrwa jeszcze dwa dni: we wtorek i w środę. I tak jak w trakcie majówki, zaszczepić się może każdy, kto posiada e-skierowanie. Niepotrzebna jest rejestracja, wystarczy dowód osobisty - poinformował rzecznik 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie Marcin Górka.

Sukces akcji "Zaszczep się w majówkę"

Od soboty do poniedziałku medycy zaszczepili w punkcie 2,5 tys. osób.

-Pierwszego dnia zainteresowanie zaszczepieniem się było tak duże, że zamiast jednego zespołu, który szczepił w kontenerze na parkingu przychodni, uruchomiliśmy jeszcze kolejne dwa zespoły w gabinetach przychodni. W ten sposób czas oczekiwania z kilku godzin skrócił się do 20 minut - podał Górka. Dodał, że na szczepienie, oprócz mieszkańców regionu, przyszły także osoby z innych miast i Polacy mieszkający na stałe w Berlinie.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 przy Jasnych Błoniach będzie działał w godz. 9-17.

Będzie można się szczepić w zakładach pracy

Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od wtorku jest dostępny formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego zakłady pracy mogą zgłaszać chęć szczepienia.

Zakład pracy może zgłosić, pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa),członków rodzin tych osób.

Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.

Jak mówił tydzień temu szef KPRM Michał Dworczyk, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zaznaczył jednocześnie, że w związku z ograniczeniami dostaw szczepionek w najbliższym czasie, nie ma obecnie możliwości precyzyjnego określenia, kiedy ruszą szczepienia w zakładach. Jesteśmy przekonani, że one rozpoczną się jeszcze w maju - powiedział wówczas.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum