Święta Barbaro, módl się za nami

Autor: BE • • 15 maja 2008 13:16

Komornik odblokował zajęte konto

Ciężkie chwile przeżywali pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św.
Barbary w Sosnowcu. 9 listopada pensji mogło w tej placówce nie dostać 1,6 tys. zatrudnionych, po tym, jak pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia zajął komornik na poczet wierzytelności "Barbary".
Dyrektor WSzS w Sosnowcu Urszula Urbanowicz zarzuciła komornikowi, że zajął konto na rzecz firmy, z którą wcześniej podpisano ugodę i przedstawiciele której prosili komornika o powstrzymanie się od egzekucji. Komornik sosnowieckiego V rewiru sądowego Michał Molisak bronił swojej decyzji, twierdząc, że zawiniła dyrekcja szpitala, bo nie oznaczyła pieniędzy przeznaczonych na wynagrodzenia. Komornik, gdy otrzymał oficjalne pismo od wierzyciela z wnioskiem o wstrzymanie egzekucji, odblokował zajęte konto.
Sytuacja finansowa, w jakiej znalazł się WSzS (dawniej Szpital Górniczy), jest nie do pozazdroszczenia. Z końcem lipca br. jego zobowiązania przekroczyły 40 mln zł. Z braku pieniędzy latem, o czym Rynek Zdrowia informował, doszło do ewakuacji 70 pacjentek z oddziału położniczo-ginekologicznego zlokalizowanego w byłym Szpitalu Miejskim nr 2 w Sosnowcu - od kilku lat wchodzącym w struktury WSzS.
Problem w tej materii rozwiązany został dopiero po tym, jak samorząd województwa śląskiego przekazał oddział gminie Sosnowiec.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum