Przerwa w wykonywaniu zawodu lekarza

Autor: RZ • • 08 maja 2015 16:03

Według Macieja Hamankiewicza, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, zmiany ustawowe dotyczące procedury i formy stwierdzania przerwy w wykonywaniu zawodu lekarza i lekarza dentysty wymagają gruntownej analizy oraz konsultacji z okręgowymi radami lekarskimi.

Jak podaje Naczelna Izba Lekarska, prezes NRL Maciej Hamankiewicz poinformował w piśmie do Edyty Kramek, zastępcy dyrektora departamentu nauki i szkolnictwa wyższego Ministerstwa Zdrowia, że - w nawiązaniu do przekazanego pisma Rzecznika Praw Obywatelskich, prof. Ireny Lipowicz ws. procedury i formy stwierdzania przerwy w wykonywaniu zawodu lekarza i lekarza dentysty - zajęcie stanowiska i przedstawienie propozycji samorządu lekarskiego odnośnie kwestii zmian ustawowych poruszonych przez RPO wymaga gruntownej analizy oraz konsultacji z okręgowymi radami lekarskimi, które kierują lekarzy, lekarzy dentystów na przeszkolenia w związku z przerwą w wykonywaniu zawodu.

Prezes Hamankiewicz podkreślił też, że ewentualne propozycje muszą być ponadto zaakceptowane przez Naczelną Radę Lekarską, której najbliższe posiedzenie odbędzie się 10 kwietnia 2015 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum