Prof. Paweł Buszman"Przedsiębiorcą Roku 2015"

Autor: MS • • 19 stycznia 2016 14:21

Prof. Paweł Buszman, współzałożyciel i prezes sieci klinik kompleksowo leczących schorzenia sercowo--naczyniowe American Heart of Poland SA, został zwycięzcą 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Jury konkursu pod przewodnictwem Jerzego Koźmińskiego nagrodziło laureata, który mówi o sobie, że "jest przedsiębiorczym lekarzem bądź przedsiębiorcą, który nigdy nie przestał być lekarzem".

Laur najlepszego polskiego przedsiębiorcy został przyznany za "połączenie rzeczy pozornie niemożliwych do połączenia: zdolności ratowania tysięcy istnień ludzkich z wysoką efektywnością ekonomiczną leczenia".

Profesor Buszman jest kardiologiem, jednym z polskich pionierów w inwazyjnym leczeniu choroby wieńcowej przy użyciu stentów. To również współtwórca pierwszego programu interwencyjnego leczenia zawału serca w Polsce.

Za swoją misję prof. Buszman uważa zapewnianie Polakom pełnej opieki kardiologicznej, począwszy od prewencji i profilaktyki, przez nowoczesne leczenie, aż po rehabilitację i stały monitoring stanu zdrowia.

Kierowaną przez niego firmę tworzy obecnie ponad 30 placówek ratujących zdrowie i życie ponad 55 tysięcy pacjentów rocznie, a także Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Uzdrowisko Ustroń. Sukcesem przedsięwzięcia, kierowanego przez prof. Buszmana, jest stworzenie i rozwijanie nowoczesnych klinik dostępnych dla każdego - poza dużymi miastami, blisko miejsca zamieszkania chorych. Taka filozofia przełożyła się na szybkość niesienia pomocy i skuteczność leczenia.

Organizator konkursu, firma doradcza EY, poinformował, że zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY World Entrepreneur of the Year 2015 w Monako, który zostanie rozstrzygnięty w czerwcu przyszłego roku. O tytuł najlepszego przedsiębiorcy globu Polak będzie rywalizował ze zwycięzcami lokalnych konkursów z ponad 60 krajów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum