Powstanie międzynarodowe Centrum Rehabilitacji

Autor: MAK • • 26 czerwca 2008 12:17

Szpital w Ameryce współpracuje z sanatorium w Pioniersku

W Pioniersku (Obwód Kaliningradzki) podpisane zostało porozumienie między tamtejszym Ortopedycznym Sanatorium Dziecięcym "Pioniersk" a Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce (woj. warmińsko- mazurskie).
Zawarta w lipcu umowa dotyczy projektu stworzenia ze środków INTERREG 3A i TACIS Międzynarodowego Centrum Rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych w wieku 7-14 lat. W ramach tego projektu Sanatorium "Pioniersk" zorganizuje centrum rehabilitacyjne i przyjmie na leczenie pilotażową grupę dzieci z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego.
Metodyka terapii zostanie opracowana wspólnie przez oba ośrodki.
Sanatorium z Pionierska opracuje metodę rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, a specjaliści ze szpitala w Ameryce zajmą się rehabilitacją społeczno-psychologiczną. Placówki wzajemnie się przeszkolą w trakcie organizowanych w ramach projektu seminariów i konferencji naukowych. Nawiązana współpraca zaowocuje wzajemną wymianą doświadczeń, która przyniesie korzyści ośrodkom i ich pacjentom.
Podczas lipcowej wizyty w Kaliningradzie, dyrektor szpitala w Ameryce Roman Lewandowski i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie spotkali się m.in. z Jeleną Babinowską, wicepremier odpowiedzialną za politykę społeczną i ministrem zdrowia Jeleną Kluikową. To kontynuacja zapoczątkowanej jesienią 2005 r. współpracy woj. warmińsko-mazurskiego z Obwodem Kaliningradzkim w zakresie m.in. ochrony zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum