×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Powstanie Centrum Pediatrii

Autor: RZ21 stycznia 2014 13:19

Władze samorządowe woj. lubuskiego planują w 2014 roku rozpocząć budowę Centrum Pediatrii w Zielonej Górze. Koszt inwestycji wstępnie oszacowano na ok. 80 mln zł - poinformowała 2 stycznia br. marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Powstanie Centrum Pediatrii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To pomysł na zwiększenie łóżek pediatrycznych w regionie i podniesienie warunków i komfortu leczenia najmłodszych. - Budowa Wielospecjalistycznego Centrum Pediatrii w ramach struktury organizacyjnej Szpitala Wojewódzkiego SP ZOZ w Zielonej Górze jest zaplanowana na lata 2014-2017. Trzeba podkreślić, że inwestycja ta znajduje się w fazie koncepcyjnej, nie została jeszcze przygotowana dokumentacja - powiedziała marszałek Polak. Wyjaśniła, że celem budowy Centrum jest zwiększenie liczby łóżek przeznaczonych dla dzieci oraz podniesienie komfortu i warunków ich leczenia. Ponadto, stworzenie szpitala dziecięcego o wysokim standardzie pozwoli na zwiększenie zakresu udzielanych świadczeń m.in. o powstałe odcinki i stanowiska oparzeniowe i zakaźne.

Do nowej placówki przeniosą się dwa oddziały dla dzieci, które funkcjonują w budynkach szpitala wojewódzkiego, tj.: oddział pediatrii ogólnej, diabetologii, endokrynologii, hematologii i nefrologii dziecięcej oraz oddział chirurgii dziecięcej, chirurgii noworodka, traumatologii i urologii dziecięcej. Ponadto, w planie jest stworzenie części hotelowej dla rodziców i opiekunów.

- W woj. lubuskim nie ma szpitala dziecięcego z prawdziwego zdarzenia. Pomoc finansową w stworzeniu tego typu specjalistycznego centrum zadeklarowały władze miasta. Pozostałe pieniądze na realizację inwestycji planuje się pozyskać z funduszy unijnych, budżetu woj. lubuskiego oraz z Ministerstwa Zdrowia - dodała Polak.

Zaznaczyła, że Narodowy Fundusz Zdrowia już zapowiedział, że nowa placówka może liczyć na kontraktację świadczonych w niej usług, a pomoc w wyposażeniu budynku w specjalistyczny sprzęt zadeklarowała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze