Pod lupę trafiły przetargi informatyczne

Autor: MAK • • 05 sierpnia 2015 10:10

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Narodowy Fundusz Zdrowia. Agenci badają wybrane decyzje dotyczące zamówień publicznych, a także kwestie rozporządzania mieniem NFZ w latach 2010-2014 oraz przetargi informatyczne - poinformowała stacja RMF.

Wcześniej pracę w Narodowym Funduszu Zdrowia stracili dyrektor departamentu informatyki i jego zastępca. Do dymisji podała się też wiceprezes ds. finansowych Julita Jaśkiewicz, a dwóch kolejnych członków kierownictwa centrali NFZ poszło na zwolnienia.

Kontrola CBA ma się zakończyć w lipcu. Sylwia Wądrzyk z biura komunikacji społecznej NFZ potwierdziła, że na stanowisku dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu informatyki "nastąpiła zmiana".

- Na stanowiska te zostały już powołane nowe osoby, które w pełni gwarantują realizację zadań. Nie ma zatem żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie NFZ. Prawdą jest natomiast, że zastępca prezesa ds. finansowych złożyła dymisję na ręce ministra zdrowia. Do czasu przyjęcia dymisji będzie pełnić swoje obowiązki - poinformowała portal tvn24.pl.

Sylwia Wądrzyk nie podała jednak powodów tych dymisji. Przypomnijmy - Andrzej Strug, dyrektor departamentu informatyki NFZ, i jego zastępca Marek Ujejski zostali zwolnieni w trybie dyscyplinarnym. "Zwolnienie odczuwamy jako pretekst do pozbycia się niechcianych pracowników" - bronią się informatycy w liście do Rady Funduszu i ministra zdrowia. O sprawie informował Computerworld.pl.

Prezes Funduszu Tadeusz Jędrzejczyk miał im zarzucić m.in. zaniedbania w sprawach związanych z bezpieczeństwem przetwarzania informacji oraz opóźnianie postępowania na zakup usług wsparcia dla serwerów IBM. Obowiązki dyrektora departamentu czasowo powierzono Marcinowi Grabowskiemu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum