Piknik rodzinny w katowickiej Dolinie Trzech Stawów: Recepta na integrację farmaceutów i lekarzy

Autor: AP, TP • • 17 września 2009 15:09

Po raz czwarty hurtownia farmaceutyczna Salus International zaprosiła do urokliwej katowickiej Doliny Trzech Stawów farmaceutów i lekarzy na wielki piknik. Jak co roku przybyli chętnie i licznie, przyprowadzając rodziny i bliskich - łącznie ponad 1000 osób. 27 czerwca br. nie odstraszyła ich kapryśna pogoda ani konieczność odbycia odległej nawet podróży .

Piknik rodzinny w katowickiej Dolinie Trzech Stawów: Recepta na integrację farmaceutów i lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Organizatorom udało się połączyć to, co przyjemne, z tym, co pożyteczne - cieszyła się mgr farm. Grażyna Szymańska, która do Katowic przyjechała z Opola, gdzie prowadzi aptekę.
Opinię tę podzielili przedstawiciele Śląskiej Izby Aptekarskiej oraz Śląskiej
Izby Lekarskiej: - Piknik Rodzinny Salusa to okazja do szczerych i niewymuszonych rozmów o problemach zawodowych oraz forum wymiany do-świadczeń - mówił Lech Wróblewski, kierownik działu informacji i szkoleń Śląskiej Izby Aptekarskiej. - Piknik jest potrzebny, chociażby do zintegrowania środowiska lekarzy i farmaceutów. Lubimy te spotkania z kolegami po fachu, których dawno się nie widziało, zabawę przy świetnej muzyce. Rzadko mamy okazję do tak aktywnego spędzenia czasu, zwłaszcza wraz z dziećmi - dodaje Lech Wróblewski.
Na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje. Maluchy i nastolatki oblegały instruktorów - Dorotę i Jacka
Kuprasów, którzy pod pretekstem zabawy uczyli pomiaru stanowiska archeologicznego, tajników pisma obrazkowego czy rysowania zabytków archeologicznych... Piłki plażowe, kredki, mazaki, opaski odblaskowe, słodycze to tylko niektóre z licznych nagród wynoszonych z dumą przez uczestników konkursów.
Dyskusje podczas pikniku dotyczyły nie tylko zabawy. Poruszano tematy związane z wykonywaniem zawodu farmaceuty i lekarza. Wszyscy byli zgodni co do tego, że przedstawiciele zawodów medycznych powinni ze sobą współpracować, gdyż tylko w ten sposób możliwy jest prawidłowy przebieg leczenia, dający nadzieję na poprawę zdrowia i stylu życia pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze