Perspektywiczny sektor medyczny

Autor: PS • • 02 lipca 2008 14:05

Oszczędności finansowe przy korzystaniu z usług CFM są ewidentne. Firma, której zadaniem jest finansowanie i obsługa serwisowa samochodów, posiada wynegocjowane, korzystne rabaty cenowe w autoryzowanych stacjach obsługi oraz firmach oponiarskich. Dzięki profesjonalnym systemom informatycznym, tworzonym na potrzeby firm zarządzających, obsługa pojazdów stoi na wysokim poziomie. Każdy samochód ma swoją historię użytkowania. Jest to praca, której na co dzień nie widać, ale każdy, kto zarządza samochodami wie, ile czasu można zaoszczędzić dzięki, celowym narzędziom informatycznym.

Biorąc pod uwagę fakt, że przyrost rynku CFM w 2005 roku został oszacowany na 50%, trudno mówić o niechęci wobec tej formy finansowania i zarządzania autami. Moim zdaniem firmy, które rozwijają się prężnie, nie zainwestują kapitału w samochód jako formę własności. Jest to dobro, którego wartość rynkowa zmienia się dość dynamicznie, zwłaszcza w sytuacji załamania się rynku motoryzacyjnego w Polsce i szybkiego spadku wartości nowych aut. Natomiast umowy na finansowanie pojazdów, które oferują firmy zarządzające w ramach CFM, zawierają w sobie ryzyko związane z oszacowaniem wartości końcowej pojazdu w całym okresie trwania umowy. Klient nie musi nabyć przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy.
Sektor medyczny w Polsce już z powodzeniem korzysta z usług CFM, ale pod tym względem nadal jest rynkiem bardzo perspektywicznym. Z punktu widzenia firmy CFM ważne jest, jaką pracę wykonuje użytkownik pojazdu, aby zapewnić mu optymalną mobilność i skupienie się na działalności podstawowej. Proszę sobie wyobrazić np. lekarza, który jeździ po sklepach z częściami samochodowymi i szuka najtańszych klocków hamulcowych. To byłoby absurdalne, dlatego w naszym programie wystarczy, że klient zadzwoni, a my zajmiemy się resztą.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum