Nie jestem zaskoczony

Autor: Piotr Gerber, prezes zarządu EMC Instytut Medyczny SA • • 24 stycznia 2012 13:35

Uważam, że zainteresowanie inwestorów prywatnym rynkiem medycznym w Polsce wynika z tego, iż w porównaniu z krajami europejskimi jesteśmy w początkowej fazie rozwoju. U naszych zachodnich sąsiadów prywatne usługi szpitalne stanowią jedną trzecią rynku.

W Polsce są to dopiero pojedyncze procenty. Przed nami nowy etap rozwoju rynku, gdyż wiele samorządów zmuszonych przez zapisy ustawy o działalności leczniczej nie będzie chciało spłacać długów swoich placówek i zdecyduje się na ich przekształcenie i sprzedaż. Sektor szpitalny w Polsce czekają więc dynamiczne zmiany i konsolidacja.

W Niemczech największe sieci medyczne liczą nawet sto szpitali i dostarczają wysokiej jakości usługi medyczne oraz zyski dla właścicieli.

Motorem rozwoju rynku medycznego w Polsce będą też dodatkowe ubezpieczenia, które dzięki nowej ustawie powinny się stać atrakcyjnym uzupełnieniem stabilnych przychodów od Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wpływów od pacjentów komercyjnych.

Nie jestem zatem zaskoczony dużym zainteresowaniem inwestorów prywatnym rynkiem medycznym, gdyż to bardzo perspektywiczny biznes.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum