Negocjacje tuż-tuż

Autor: PAP, MAK • • 17 marca 2010 15:23

Duże zainteresowanie kupnem kłodzkich uzdrowisk

Zgłosiło się siedmiu potencjalnych inwestorów w sprawie kupna ponad 90% akcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich w Polanicy-Zdroju. - Do resortu skarbu wpłynęło siedem odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna tej spółki - zarówno od inwestorów branżowych, jak i finansowych - potwierdziła 16 lutego wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Ministerstwo nie wyznaczyło jeszcze terminu negocjacji. Mają one dotyczyć głównie ceny za zbywany pakiet akcji oraz proponowanego przez potencjalnego inwestora programu rozwoju spółki.

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich to największy w kraju kompleks uzdrowiskowy.

Spółka prowadzi swoją działalność na terenie czterech gmin powiatu kłodzkiego: Polanicy-Zdrój, Dusznik-Zdrój, Kudowy-Zdrój oraz Lewina Kłodzkiego. Oprócz lecznictwa uzdrowiskowego, Zespół zajmuje się produkcją i sprzedażą naturalnych wód mineralnych, leczniczych i smakowych. Specjalizuje się m.in. w leczeniu schorzeń kardiologicznych, gastrologicznych, narządu ruchu, pulmonologicznych, ginekologicznych oraz endokrynologicznych.

Przedsiębiorstwo sprzedaje usługi lecznicze, hotelowe oraz gastronomiczne na podstawie kontraktów zawieranych z NFZ, ZUS oraz KRUS. Świadczy również usługi dla gości indywidualnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum