Nadrabianie zaległości

Autor: KL • • 17 marca 2011 13:35

Inwestycje w mazowieckich szpitalach.

Samorząd woj. mazowieckiego przeznaczy w 2011 r. na inwestycje w szpitalach 91,5 mln zł, czyli o 30 mln więcej niż w ubiegłym roku. - W 2010 r. byliśmy zmuszeni odsunąć w czasie realizację szeregu ważnych inwestycji w naszych szpitalach. W tym roku robimy wszystko, aby te zadania przywrócić - podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Do największych inwestycji należy modernizacja Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Na ten cel z budżetu województwa zostanie przeznaczone 12 mln zł. Jak powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Jarosław Rosłon, dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego, zmiany w lecznicy będą olbrzymie.

Modernizacja i rozbudowa

- Szpital nie będzie musiał wynajmować pomieszczeń, w których dziś funkcjonują specjalistyczne przychodnie. Placówka zyska także izbę przyjęć z prawdziwego zdarzenia i co bardzo ważne, przeobrażeniu ulegnie główne wejście do budynku - zaznacza dyrektor Rosłon.

W jednopiętrowym, podpiwniczonym budynku F będzie się znajdował parking podziemny z automatycznym systemem dystrybucji miejscami parkingowymi.

Oprócz parkingu w podpiwniczeniu zlokalizowana zostanie szatnia personelu i pomieszczenia techniczne.

Na parterze będą się mieścić: hall główny, przychodnia, izba przyjęć, kawiarnia, szatnia dla odwiedzających, część handlowa oraz gabinety rehabilitacji, na piętrze - przychodnia specjalistyczna.

Przed budynkiem powstanie parking dla odwiedzających i podjazd do szpitala.

Rozbudowy doczeka się także Szpital Dziecięcy im. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Lecznica dostanie 8 mln zł na budowę obiektu, w którym znajdzie się blok operacyjny, oddział pooperacyjny, oddział intensywnej terapii oraz SOR. Dzięki temu w starych budynkach szpitala pojawi się miejsce na ok. 100 nowych łóżek dla dzieci.

Nowy, czterokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 3 750 m² będzie się mieścił pomiędzy dwoma skrzydłami istniejącego szpitala.

W placówce rozpocznie się także w tym roku modernizacja oddziału patologii noworodka i niemowlęcia. Na ten cel szpital otrzymał kolejne 3 mln zł.

Nie tylko Warszawa

Na konto Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie wpłynie z Urzędu Marszałkowskiego ok. 7 mln zł. Za te pieniądze przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja oddziału przyjęć z izbą przyjęć Szpitala Tworkowskiego w Pruszkowie.

Obiekt będzie pełnił funkcję pawilonu mieszczącego centralne dla całego Szpitala Tworkowskiego jednostki: izbę przyjęć, oddział przyjęć, diagnostykę laboratoryjną, a ponadto oddział psychosomatyczny ze stanowiskami intensywnej opieki medycznej oraz detoksykacji.

Planowana jest też modernizacja dojazdu i chodnika tak, by spełniały aktualne wymogi ruchu dla karetek pogotowia i samochodów straży pożarnej.

Po ok. 6 mln zł na remonty i doposażenie dostaną: Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku oraz SPZZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym. Około 3 mln zł przypadnie Szpitalowi Bródnowskiemu, a 3,5 mln zł otrzyma na modernizację oddziału rehabilitacji Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie. Prawie 4 mln zł przeznaczono na przebudowę i wyposażenie SOR-u w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum