Ministerstwo Zdrowia przypomina: Jak należy stosować tamiflu

Autor: MZ • • 17 grudnia 2009 09:20

W leczeniu grypy podawanie preparatu tamiflu należy rozpocząć w ciągu dwóch dni od wystąpienia pierwszych objawów grypy - informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Zdrowia. Lek podaje się w jednej dawce dwa razy na dobę przez 5 dni. Osobom do-rosłym i dzieciom ważącym powyżej 40 kg podaje się dawkę 75 mg preparatu tamiflu.

W trakcie pandemii grypy preparat tamiflu można również stosować do leczenia dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1 roku życia. Decyzja o podaniu leku niemowlętom w wieku poniżej 1 roku powinna być podjęta po ocenie przez lekarza prowadzącego stosunku potencjalnych korzyści wynikających z leczenia do potencjalnego ryzyka dla niemowlęcia.
W sytuacji gdy produkt tamiflu w postaci zawiesiny doustnej nie jest dostępny na rynku, dorośli, młodzież oraz dzieci, którzy nie są w stanie połknąć kapsułek, mogą otrzymać właściwą dawkę produktu poprzez otworzenie kapsułek i wysypanie ich zawartości do małej ilości (maksymalnie jedna łyżeczka do herbaty) odpowiedniego, słodkiego
pokarmu, takiego jak woda z cukrem, syrop czekoladowy, syrop wiśniowy, polewy do deserów (jak sos karmelowy lub nugatowy) celem zneutralizowania gorzkiego smaku.
Należy wymieszać miksturę i podać całą zawartość pacjentowi. Miksturę należy połknąć natychmiast po przygotowaniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum