Literatura pomaga oswojeniu się z chorobą

Autor: MAK • • 21 stycznia 2010 15:36

Amazonki uruchomiły bibliotekę dla chorych na raka

Biblioteka dla cierpiących na nowotwory została otwarta w stolicy jako jedna z inicjatyw podejmowanych od lat w ramach projektu Amazonki chorym na raka - mówi Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum.

- Każdego roku robimy coś, co ma wartość dla wszystkich chorych na nowotwory złośliwe, nie tylko dla kobiet z rakiem piersi. Wcześniej powstało m.in. Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne, teraz biblioteka, a w przyszłym roku rozpoczynamy projekt budowy domu opieki paliatywnej dla chorych na raka - powiedziała Elżbieta Kozik.

Bibliotekę zorganizowano w Zakładzie Rehabilitacji Centrum Onkologii w Warszawie. Jest już w niej kilka tysięcy książek z literatury pięknej i literatury fachowej, edukacyjnej, która może pomóc oswoić się z chorobą. Książnica jest samoobsługowa i czynna całą dobę. Książki nie mają rewersów ani kart bibliotecznych. Dostęp do nich mogą mieć wszyscy odwiedzający Centrum Onkologii.

Amazonki podkreślają, że do współ-tworzenia biblioteki może przyczynić się każdy. Wystarczy przekazać do niej książki ze swoich prywatnych zbiorów. Aby to zrobić, należy skontaktować się z biurem Amazonek w Zakładzie Rehabilitacji Centrum Onkologii - osobiście, telefonicznie w godzinach od 10.00 do 13.00 pod numerem telefonu 22/ 546 28 97 lub wysyłając e-mail na adres: amazonki@free.ngo.pl.

- Książka jest dobra na wszystko! Łagodzi uczucie stresu, pomaga zapomnieć o dolegliwościach, co jest bardzo potrzebne - szczególnie pacjentom onkologicznym. Jeśli biblioteka spełni swój cel, na pewno inne szpitale pójdą naszym śladem i zorganizują podobne u siebie - mówi Elżbieta Kozik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum