Listem i SMS-em

Autor: WR • • 26 czerwca 2008 12:21

Bezprecedensowy zasięg profilaktyki

Ruszył Ogólnopolski Program Aktywnej Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
Każda z kobiet w wieku 29-59 lat otrzyma imienne zaproszenie na bezpłatne badanie cytologiczne. W ten sposób zachęconych do zadbania o swoje zdrowie zostanie ponad 5 milionów pań.
Program ma bezprecedensowy zakres.
Jak dotąd rocznie badaniom cytologicznym poddaje się tylko 300-400 tysięcy kobiet. Jak powiedział prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, profesor Marek Spaczyński, zamiarem twórców programu jest zmniejszenie o połowę, do 2014 roku, zachorowalności i umieralności Polek na raka szyjki macicy.
Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o dotarciu z informacją o badaniach bezpośrednio do każdej z kobiet, do których adresowany jest program. Od sierpnia trwa wysyłanie SMS-ów do posiadaczek telefonów komórkowych, we wrześniu ma ruszyć rozsyłanie listów. W liście, oprócz imiennego zaproszenia, znajdzie się też ulotka informująca o celowości poddania się badaniu cytologicznemu i lista najbliżej położonych gabinetów, w których takie badanie będzie mogło zostać wykonane.
Jak tłumaczy Paweł Trzciński z biura prasowego Ministerstwa Zdrowia, z badań społecznych wynika, iż taki marketing bezpośredni jest o wiele skuteczniejszy niż reklamy w mediach. Twórcy programu spodziewają się, że dzięki doręczaniu imiennych zaproszeń około 30% kobiet, które otrzymają materiały informacyjne, zdecyduje się na wykonanie badania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum