Kurs analgezji regionalnej

Autor: PWX • • 01 sierpnia 2011 12:20

Szkoła Analgezji Regionalnej zaprasza na I specjalistyczny kurs analgezji regionalnej. Zajęcia praktyczne realizowane będą w szpitalach klinicznych w Poznaniu i Warszawie. Kurs rozpocznie się 3 września i zakończony zostanie 8 października egzaminem potwierdzającym formalnie poziom nabytych umiejętności.

W programie czterotygodniowego szkolenia zaplanowano zajęcia teoretyczne i praktyczne obejmujące między innymi następujące zagadnienia: 1. Techniki blokad, w tym blokady układu współczulnego; 2. Termolezja; 3. Neurostymulacja USG; 4. Analgezja regionalna:
  • w położnictwie i ginekologii,
  • w pediatrii,
  • w ortopedii,
  • w poradni leczenia bólu,
  • w chirurgii onkologicznej i chirurgii naczyń.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone będą przez zespół ekspercki, w skład którego wchodzą: dr n. med.

Marcin Rawicz - Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. n. med. Michał Gaca - kierownik Kliniki Anestezjologii w Położnictwie i Ginekologii Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr n. med. Grzegorz Kowalski - Katedra i Klinika Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, lek. med. Tomasz Reysner - Oddział Intensywnej Opieki Medycznej i Pooperacyjnej, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, lek. med. Luay Al-Qadi - kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ETER Centrum Medycyny Bólu w Opolu.

W I specjalistycznym kursie analgezji regionalnej udział może wziąć do 12 lekarzy różnych specjalności. Szczegółowy program i rejestracja na stronie www.analgezja-regionalna.pl.

Jak napisał w zaproszeniu na szkolenie prof. dr hab. n. med. Leon Drobnik, przewodniczący Komitetu Naukowego, jego doświadczenie zarówno medyczne, jak i dydaktyczne wskazuje wyraźnie na potrzebę stworzenia w Polsce szerszego systemu specjalistycznych szkoleń dla lekarzy w dziedzinie analgezji regionalnej.

"(...) Zespół ekspertów w ciągu kilku tygodni przygotowywać będzie uczestników kursu do praktycznego stosowania rzadko wykorzystywanych w Polsce metod leczenia bólu. (...) Planujemy rozwijać ten projekt edukacyjny i wiemy, jak to zrobić" - przekazał prof. Leon Drobnik, kierownik Kliniki Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum