Kto da więcej?

Autor: PAP, MAK • • 19 maja 2010 12:53

Ministerstwo Skarbu zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk: w Kamieniu Pomorskim, Przerzeczynie Zdroju, Wieńcu Zdroju.

Chodzi o sprzedaż udziałów stanowiących: ponad 89% kapitału zakładowego uzdrowiska "Kamień Pomorski" w Kamieniu Pomorskim, ok. 85% kapitału zakładowego uzdrowiska "Przerzeczyn" w Przerzeczynie Zdroju oraz 93% kapitału zakładowego uzdrowiska "Wieniec" w Wieńcu Zdroju.

Przedmiotem negocjacji ma być głównie cena za nabywane udziały oraz proponowany przez potencjalnego inwestora program rozwoju, obejmujący m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału zakładowego, a także zobowiązania inwestycyjne. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15% walorów spółek.

Oferty można składać do 18 maja w siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa.

Kamieńskie uzdrowisko świadczy usługi związane z lecznictwem, rehabilitacją medyczną, profilaktyką i wypoczynkiem. Ma kilka obiektów sanatoryjnych. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Odbiorcami usług spółki są głównie pacjenci kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wśród pacjentów korzystających prywatnie z leczenia rehabilitacyjnego są m.in. Szwedzi i Niemcy. Uzdrowisko osiąga również przychody m.in. z dzierżawy i wynajmu mieszkań oraz sprzedaży borowiny.

Uzdrowisko w Przerzeczynie Zdroju prowadzi lecznictwo na bazie własnych źródeł wód leczniczych. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób reumatycznych i schorzeń narządów ruchu. Spółka jest jednym z najmniejszych uzdrowisk w Polsce.

Uzdrowisko w Wieńcu Zdroju świadczy głównie usługi m.in. z zakresu rehabilitacji. Prowadzi trzy poradnie: rehabilitacyjną, edukacji zdrowotnej oraz psychologiczną. Zajmuje się również produkcją wody mineralnej pochodzącej z własnego źródła oraz wydobyciem borowiny z własnych złóż.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum