Jak się leczymy prywatnie

Autor: MAK • • 25 czerwca 2010 14:13

Wartość komercyjnego rynku medycznego w naszym kraju wzrosła o ok. 8% w porównaniu z 2008 r. - wynika z raportu PMR pt. "Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2010. Prognozy rozwoju na lata 2010-2012".

W analizie wzięto pod uwagę m.in. opłaty za leki i sprzęt medyczny, usługi rehabilitacyjne, badania diagnostyczne i wizyty lekarskie ponoszone bezpośrednio z kieszeni pacjenta, abonamenty oferowane przez firmy medyczne, prywatne ubezpieczenia zdrowotne.

Pomimo kryzysu ekonomicznego, który przyczynił się do spadku dynamiki wzrostu rynku abonamentów medycznych w Polsce, w 2009 r. czołowe prywatne firmy medyczne intensywnie rozwijały swoje zaplecze medyczne, zarówno w zakresie świadczeń ambulatoryjnych, jak i szpitalnych.

Uruchamianie własnych szpitali było nowym trendem w 2009 r. - zauważają analitycy PMR. Wśród prywatnych firm medycznych działających w Polsce, najwięcej szpitali prowadzą: Grupa Nowy Szpital (12 placówek) i EMC Instytut Medyczny (8 szpitali).

Jeżeli zrealizowane zostaną ogłoszone przez firmy medyczne plany, to w najbliższych latach w Polsce nastąpi dalszy rozwój prywatnego sektora lecznictwa zamkniętego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum