Innowacje mają przyszłość

Autor: MAK • • 05 stycznia 2012 12:53

O możliwościach oraz barierach wdrażania innowacji informatycznych w ochronie zdrowia rozmawiali uczestnicy 12. Konferencji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ (Katowice,15 listopada 2011 r.).

Tegoroczna konferencja pt."Innowacje informatyczne w ochronie zdrowia" zgromadziła ponad 200 gości. Wśród 25 prelegentów byli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Katowickiego, Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, menedżerowie publicznych i prywatnych placówek medycznych (szpitali oraz przychodni), lekarze, przedstawiciele firm informatycznych.

Uczestnicy dyskusji zwracali m.in. uwagę na potencjał tkwiący w integracji danych medycznych, które obecnie są rozproszone. Lekarz nie ma wglądu do pełnej historii choroby, gdyż znajduje się ona w archiwach papierowych wszędzie tam, gdzie pacjent w jakikolwiek sposób był leczony (w różnych gabinetach lekarskich, szpitalu itd.).

Dr inż. Zygmunt Kamiński, dyrektor Komitetu Naukowego, OSOZ pod kreślał, że Polska jest w czołówce krajów europejskich posiadających opracowane i działające rozwiązania kont zdrowia pacjenta. W Ogólnopolskim Systemie Ochrony Zdrowia już dziś można m.in. tworzyć mapy epidemiologiczne w skali kraju i poszczególnych regionów.

Mariusz Kleszczewski, wicemarszałek województwa śląskiego, omówił m.in. możliwości wdrożenia w skali regionu założeń i rozwiązań przewidzianych w ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum