×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gorzowski Szpital Wojewódzki będzie spółką?

Autor: MAKOpublikowano: 28 lutego 2012 11:00

Jak informuje marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, w ramach współpracy z resortem zdrowia ustalane są realne możliwości oddłużenia Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzowski Szpital Wojewódzki będzie spółką?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Po przekształceniu szpitala w spółkę lub jednostkę budżetową można się starać o dotację na spłatę pożyczki udzielonej przez samorząd województwa przed 2009 r. Ostatnia kontrola pokazała, że w szpitalu nie zostały wprowadzone działania naprawcze rekomendowane przez audytora zewnętrznego. Obecnie opracowywana jest koncepcja kierunków dalszego funkcjonowania placówki, zarówno prowadzonej w formie SPZOZ-u, jak i przy założeniu zmian administracyjno- prawnych - poinformowała Gazeta Wyborcza.

Według marszałek Elżbiety Polak, kompleksowa analiza ekonomiczna i organizacyjna szpitala (jest jednym z najbardziej zadłużonych w kraju) obejmie m.in.: analizę sytuacji finansowej, rachunków wyników, analizę wskaźnikową, analizę strony przychodowej oraz kosztowej, a także rentowności poszczególnych komórek organizacyjnych, kosztów wytworzenia usługi medycznej, procesów zakupowych itp.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum