Fundusze zalążkowe, czyli pamiętajmy o Unii

Autor: DK • • 13 stycznia 2012 13:32

Dla stawiających pierwsze kroki w biznesie i szukających kapitału na sfinansowanie pomysłu i rozwoju firmy przeznaczona jest także oferta Funduszu "Inwestycje Kapitałowe" Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - działającego na podobnych zasadach co fundusze PE/VC, choć związanego z samorządem i korzystającego ze środków unijnych.

- MARR dysponuje dwoma małymi funduszami zalążkowymi przeznaczonymi na wejścia kapitałowe w projekty innowacyjne, o łącznej wartości 27 mln zł. To pieniądze pochodzące z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, z przeznaczeniem na inicjowanie działalności innowacyjnej - wyjaśnia Wiesław Bury, prezes zarządu MARR SA.

Jednym z nich jest "Fundusz Kapitałowy Technologie Medyczne - MedFund"; jego głównym zadaniem jest poszukiwanie, a następnie tworzenie na podstawie innowacyjnych rozwiązań dobrze prosperujących firm w branży medycznej. Wartość projektu to ponad 18 mln zł. - Maksymalne wejście kapitałowe na jeden pomysł nie może przekraczać 200 tys. euro. Zainteresowane podmioty muszą być na początkowym etapie działania jako spółki prawa handlowego.

Mogą to być też osoby fizyczne lub jednostki, które mają pomysł i dopiero współpracując z nami, utworzą taki podmiot - mówi prezes MARR.

W każdej spółce prawa handlowego, powstającej w ramach Funduszu, MARR musi mieć mniej niż 50% kapitału.

Na etapie wstępnym Agencja również wspomaga takiego pomysłodawcę - oprócz wejścia kapitałowego oferuje również w pełnym zakresie wsparcie doradcze.

- Fundusz Kapitałowy Technologie Medyczne - MedFund generalnie wspiera innowacyjność w różnych kierunkach branży medycznej, takich jak technologie ochrony zdrowia, inżynieria medyczna, rehabilitacja, stomatologia, spa , wellnes, medycyna estetyczna itd. - wylicza prezes Wiesław Bury.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum