Francuskie soczewki prosto z Ursusa

Autor: PS • • 25 maja 2008 12:22

Ruszyła produkcja potrzebna osobom cierpiącym na zaćmę

Francuska firma Corneal SA uruchomiła 14 grudnia ub.r. w Warszawie-Ursusie zakład produkcji soczewek wewnątrzgałkowych, stosowanych u osób cierpiących na zaćmę. Jak powiedział nam prezes tej spółki Waldemar Kita, do polskiego zakładu będzie przenoszona z Francji produkcja pozostałych wyrobów tej firmy.
Obejmuje ona ponadto: twarde PMMA, implanty przeciwjaskrowe SK GEL, plomby i taśmy do operacji przy odwarstwieniu siatkówki, keratoprotezy, płyny wiskoelastyczne, narzędzia mikrochirurgiczne oraz nowoczesną aparaturę medyczną ułatwiającą pracę chirurgów oczu i stwarzającą komfort przeprowadzanych zabiegów.
Corneal SA jest czwartą na świecie pod względem wielkości fabryką soczewek wewnątrzgałkowych. W 2005 r. jej przychody ze sprzedaży wyniosły 56 mln euro, w 2006 r. - 63 mln, a w 2007 r.planuje się na 74 mln euro. - Tak duża dynamika jest możliwa dzięki rozszerzeniu oferty wyrobów na rynku amerykańskim - powiedział prezes Kita.
Corneal zainwestował w Polsce w nowy zakład blisko 4 mln euro. Firma zatrudnia w naszym kraju 60 osób, ale do końca 2007 r. zatrudnienie ma wzrosnąć do 100 pracowników. Corneal posiada ponadto laboratoria naukowo-badawcze we Francji oraz dwa zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.
Zdaniem Waldemara Kity, w Polsce istnieje możliwość sprzedaży 250-300 tys. sztuk soczewek wewnątrzgałkowych, podczas gdy obecnie sprzedawanych jest ok. 150 tys.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum