Dwa jubileusze Polpharmy

Autor: MAK • • 21 października 2010 12:30

Uroczysta Gala w Filharmonii Narodowej

Dwa jubileusze Polpharmy
75 lat temu w Starogardzie Gdańskim powstała Polska Fabryka Chemiczno-Farmaceutyczna "Polpharma".

Firma obchodzi w tym roku także inny jubileusz - 10 lat temu nastąpiła jej prywatyzacja w oparciu o całkowicie polski kapitał.

Podwójny jubileusz był okazją do uroczystego spotkania w Filharmonii Narodowej w Warszawie, które odbyło się 9 września br.

Przemawiali m.in. przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharma SA Jerzy Starak oraz prezes zarządu Jacek Glinka.

Podczas Gali nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych statuetek. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele środowiska medycznego i farmaceutycznego, m.in. kardiochirurg prof. Marian Zembala, pionier kardiologii inwazyjnej w Polsce prof. Witold Rużyłło, prof. Eugeniusz Butruk - wieloletni kierownik Kliniki Gastroenterologii i twórca Polskiej Fundacji Gastroenterologii.

W imieniu środowiska naukowego głos zabrał prof. Piotr Kuna, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Waldemar Dąbrowski, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, podziękował firmie za jej obecność w życiu kulturalnym naszego kraju. O zaangażowaniu Polpharmy w działalność społeczną opowiedział dyrektor Caritas Polska ks. dr Marian Subocz, który wręczył również Jerzemu Starakowi okolicznościowy medal.

Uroczystość poprowadzili Magdalena Mołek i Hubert Urbański. Zaproszeni goście wysłuchali recitalu Marcina Koziaka, polskiego kandydata do XVI Konkursu Chopinowskiego. Galę uświetnił koncert e-moll Fryderyka Chopina w wykonaniu Piotra Palecznego, laureata wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych i wyróżnień.

W Filharmonii Narodowej otwarto także pokonkursową wystawę plakatów pt. "Ludzie pomagają ludziom już 75 lat", zorganizowaną specjalnie z okazji roku jubileuszowego firmy. Oprócz plakatów nagrodzonych i wyróżnionych przez jury można było podziwiać także prace wybitnych polskich artystów, którzy objęli honorowy patronat nad konkursem: Andrzeja Pągowskiego, Lecha Majewskiego, Ryszarda Horowitza i Rafała Olbińskiego.

Polpharma jest obecnie największym polskim producentem leków. Specjalizuje się w produkcji leków kardiologicznych, gastrologicznych i neurologicznych wydawanych na receptę i stosowanych w lecznictwie zamkniętym. W asortymencie produktów Polpharmy jest także wiele leków dostępnych bez recepty.

W 2010 firma otrzymała tytuł Najlepszej Produkcyjnej Firmy Farmaceutycznej w Europie, przyznawany przez pismo "The New Economy".
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum