MAK | 23-06-2009 14:45

Czystość można sprawdzać elektronicznie

Inwestycje nie tylko w farmacji

Trzeci, obok Hasco-Lek i Instytutu Farmaceutycznego, obiekt w ostatnich miesiącach realizuje firma Awbud Design & Build dla przemysłu farmaceutycznego. Kontrakt na generalne wykonawstwo inwestycji obejmuje adaptację i rozbudowę hali magazynowo-biurowej o kubaturze ponad 10 tys. m3. dla firmy farmaceutycznej Vipharm SA. Ze względu na wymogi technologiczne, wykończenie obiektu musi umożliwiać łatwe utrzymanie czystości i ma być odporne na uszkodzenia mechaniczne, co mają umożliwić zastosowane rozwiązania zgodne z procedurami dobrej praktyki wytwarzania (GMP). Obiekt posiada m.in. strefy czystości kontrolowane elektronicznie. Prace mają zakończyć się w listopadzie 2009 r.

Awbud Design & Build jest także liderem konsorcjum, które zakończyło wznoszenie nowego pawilonu przy Szpitalu Zespolonym w Kędzierzynie-Koźlu.

Powierzchnia trzykondygnacyjnego obiektu wynosi 5 tys. mkw. Wykonana została również nowa centralna sterylizatornia i instalacje gazów medycznych.

Do nowego budynku mają się przeprowadzić oddziały wewnętrzny i ortopedyczny, a w przyszłości powstanie tam również oddział neurologiczny.