Cyfryzacja w opiece zdrowotnej jest koniecznością

Autor: MAK • • 16 października 2015 16:03

Wartość globalnego rynku telemedycyny wyniesie w 2016 roku ponad 27 mld dolarów; stanie się tak w efekcie rozwoju technologii cyfrowych, związanych ze zdrowym stylem życia, a także ze względu na rosnące zapotrzebowanie na usługi medyczne wśród seniorów - szacują eksperci Krajowej Izby Gospodarczej (KIG).

Cyfryzacja w opiece zdrowotnej jest koniecznością
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Cyfryzacja w ochronie zdrowia, w tym m.in. systemu usług dla starszych pacjentów, to recepta na jego bolączki. Potrzebne są jednak odpowiednie rozwiązania legislacyjne i określenie modelu finansowania publicznych e-usług w zakresie medycyny przez NFZ.

- Rozwój rozwiązań telemedycznych w Polsce nie jest możliwością, lecz koniecznością. Jestem przekonany, że telemedycyna będzie w najbliższych latach w Polsce intensywnie się rozwijać, szczególnie że instytucje UE zwracają uwagę na rozwój tego rodzaju usług - uważa prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski.

Wskazuje, że takie usługi jak np. teleopieka i telediagnostyka - do której zaliczają się m.in. telekardiologia i teleaudiologia - pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy, zarówno publicznych, jak również prywatnych, czyli pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum